Najbliższy rywal nie przeraża Wisły Płock, lecz motywuje

Piłka nożna
Najbliższy rywal nie przeraża Wisły Płock, lecz motywuje
fot. Cyfrasport

Wisła Płock z jednym punktem zajmuje ostatnie miejsce w tabeli ekstraklasy piłkarskiej. W poniedziałek, na koniec 6. kolejki zmierzy się w Szczecinie z wiceliderem, Pogonią. - Rywal nas nie przeraża, raczej motywuje - zapewnił wiceprezes płockiego klubu Tomasz Marzec.

- Zdajemy sobie sprawę, że Pogoń jest aktualnie jednym z najlepiej grających zespołów w ekstraklasie, ale mogę zapewnić, że rywal nas nie przeraża, raczej motywuje. Do Szczecina jedziemy po punkty - zapewnił Marzec.

 

Wisła kiepsko rozpoczęła rozgrywki tego sezonu. Po remisie 1:1 z Górnikiem Zabrze, trzy kolejne mecze przegrała. Uległa aż 0:4 Lechowi w Poznaniu, 1:2 Lechii Gdańsk i 0:1 Piastowi w Gliwicach.

 

Z jednym punktem płocczanie zajmują ostatnie miejsce w tabeli, ale mają do rozegrania jeden zaległy pojedynek, z Legią Warszawa, który został przełożony z powodu udziału wicemistrza Polski w kwalifikacjach do Ligi Europy. Z najnowszych informacji wynika, że obie drużyny spotkają się 16 lub 17 września. Ostateczny termin będzie znany do końca sierpnia.

 

Po porażce z mistrzem Polski Piastem w Gliwicach, w oficjalnym, samodzielnym debiucie trenera Radosława Sobolewskiego, który rozpoczął współpracę z Wisłą 6 sierpnia, płocka drużyna od razu przystąpiła do przygotowań do pojedynku 6. kolejki. - Nie było czasu na odpoczynek, zespół od razu przystąpił do przygotowań do meczu z Pogonią. Oczywiście najpierw przeanalizowaliśmy spotkanie z Piastem i zostały wyciągnięte wnioski z porażki. Teraz jest przed nami kolejny, pewnie nawet trudniejszy pojedynek, bo zdajemy sobie sprawę, że Pogoń jest aktualnie jednym z najlepiej grających zespołów w ekstraklasie, co widać w tabeli - skomplementował rywala Marzec.

 

Wiceprezes Wisły potwierdził, że zgadza się ze słowami trenera Sobolewskiego, który powiedział, że tylko kwestią czasu jest, kiedy jego zespół zacznie wygrywać. - Najważniejsze jest, że po wyleczeniu drobnych urazów do treningów wracają kolejni piłkarze. Trener będzie miał więcej możliwości w ustawieniu zespołu. Jedno jest pewne, musimy w poniedziałek wyjść na murawę jak po swoje i walczyć o punkty, odwrócić złą passę, która prześladuje nas od początku rozgrywek - zapewnił wiceprezes klubu z Płocka.

 

Piłkarze Wisły doskonale zdają sobie sprawę z tego, że drużyna bardzo potrzebuje punktów. Tak słabo dawno nie rozpoczęli sezonu. - Pojedziemy do Szczecina mocno zmotywowani, musimy zapunktować, bo wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę, jak bardzo są nam punkty potrzebne. Na pewno będzie bardzo trudno, rywale wygrali cztery z pięciu spotkań, zanotowali jeden remis, my na razie mamy na swoim koncie tylko remis i trzy porażki. Widać z tego wyraźnie, że punkty są nam bardzo potrzebne - podsumował Marzec.

 

Mecz Pogoń Szczecin – Wisła Płock został zaplanowany na 26 sierpnia, początek wyznaczono na godz. 18.00.

 

WYNIKI I TABELA PKO EKSTRAKLASY

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze