ATP w Winston-Salem: Kubot z kolejnym tytułem, mimo złych warunków atmosferycznych

Łukasz Kubot i Brazylijczyk Marcelo Melo triumfowali w rywalizacji deblistów w turnieju ATP w amerykańskim Winston-Salem. W finale wygrali z reprezentantami gospodarzy Nicholasem Monroe'em i Tennysem Sandgrenem 6:7 (6-8), 6:1, 10-3. Wcześniej z powodu opadów deszczu mecz przerwano. To 25. tytuł polskiego tenisisty.

Decydujący pojedynek w pewnym momencie, przy stanie 4:1 dla Polaka i Brazylijczyka w drugiej partii, został przerwany przez deszcz. Przerwa nie wybiła jednak z rytmu najwyżej rozstawionego duetu, który w dalszej części meczu wyraźnie dominował.

To pierwszy w tym roku, ale już 13. wspólny triumf Kubota i Melo, a 25. w karierze 37-letniego polskiego tenisisty, który do finału dotarł po raz 42. Poprzednio z wygranej cieszyli się w październiku 2018 roku w Szanghaju. Później decydujące spotkania przegrali w marcu w Indian Wells i w czerwcu w Halle.

- Od początku turnieju graliśmy dobrze i mamy w tym roku w końcu ten upragniony sukces. Wcześniej kilka okazji zmarnowaliśmy, ale najważniejsze, że tutaj zaprezentowaliśmy się naprawdę solidnie - przyznał 35-letni Melo, który może się cieszyć z 33. tytułu.

- To były cztery świetne mecze w naszym wykonaniu, a poziom finału był wysoki - dodał Kubot.

Zwycięzcy podzielą między sobą 40 600 dolarów premii.

Z powodu perturbacji pogodowych w piątek debliści rozegrali też półfinału. Para polsko-brazylijska pokonała w tej fazie Brytyjczyków Jamiego Murraya i Neala Skupskiego 6:2, 6:3.

W grze pojedynczej w Winston-Salem w finale wystąpi Hubert Hurkacz. Jego rywalem będzie najwyżej rozstawiony Francuz Benoit Paire.

Wynik finału gry podwójnej:

Łukasz Kubot, (Polska, Brazylia, 1) - Nicholas Monroe, Tennys Sandgren (USA) 6:7 (6-8), 6:1, 10-3.