Hit Premier League dla Liverpoolu! Dwa gole Salaha

Piłkarze Liverpoolu pokonali przed własną publicznością Arsenal 3:1 w meczu 3. kolejki Premier League. Tym samym mają na koncie komplet dziewięciu punktów. Dwa gole dla zwycięzców strzelił Mohamed Salah.

Przed 3. kolejką Liverpool zajmował pierwsze miejsce, a Arsenal był drugi. Starcie na szczycie Premier League zapowiadało się ciekawie, choć faworytem byli oczywiście gospodarze. Mimo to "Kanonierzy" starali się groźnie kontrować, co przy większym szczęściu mogło im się udać. Dobre sytuacje marnowali jednak Pierre-Emerick Aubameyang, który nie trafił do opuszczonej przez Adriana bramki, a następnie Nicolas Pepe, uderzając prosto w golkipera w sytuacji niemal sam na sam.

Liverpool odpowiadał, aż w końcu dopiął swego. Dośrodkowanie Trenta-Alexandra Arnolda z rzutu rożnego wykorzystał Joel Matip. Z kolei na początku drugiej połowie piłkarze Arsenalu przeżyli prawdziwy szok, a ich katem został Mohamed Salah. Egipcjanin w dziesięć minut dwukrotnie trafił do siatki. Najpierw w kapitalny sposób wykończył indywidualną akcję, a następnie pewnie wykorzystał rzut karny.

Arsenal stać było tylko na honorowe trafienie Lucasa Torreiry.

Liverpool - Arsenal 3:1 (1:0)

Bramki: Matip 41, Salah 49, 59 (rz.k.) - Torreira 85.

Liverpool: Adrian - Alexander-Arnold, Matip, van Dijk, Robertson - Henderson, Fabinho, Wijnaldum (69 Milner) - Salah, Firmino (86 Lallana), Mane (77 Oxlade-Chamberlain).

Arsenal: Leno - Maitland-Niles, Sokratis, Luiz, Monreal - Guendouzi (86 Mkhitaryan), Xhaka, Willock (81 Lacazette) - Ceballos (61 Torreira), Pepe - Aubameyang.

Żółta kartka: Fabinho.