Kolejne wzmocnienie Widzewa. Doświadczony pomocnik po 10 latach opuścił Ekstraklasę

Piłka nożna
Kolejne wzmocnienie Widzewa. Doświadczony pomocnik po 10 latach opuścił Ekstraklasę
fot. Cyfrasport

Widzew Łódź nie zwalnia tempa, jeśli chodzi o działania na rynku transferowym. Nowym zawodnikiem łodzian został Mateusz Możdżeń, który przez ostatnią dekadę grał w ekstraklasowych klubach. 28-letni pomocnik związał się dwuletnim kontraktem z możliwością przedłużenia w przypadku awansu do Ekstraklasy.

Doświadczony pomocnik jest wychowankiem Ursusa Warszawa, z którego trafił do Amiki Wronki, a następnie - do Lecha Poznań. W klubie tym spędził ponad sześć lat, najpierw w zespołach juniorskich, a później w pierwszej drużynie, w której zagrał 109 spotkań w ekstraklasie. W sezonie 2009/2010, w którym rozegrał 12 meczów, zdobył z Lechem mistrzostwo Polski.

 

W czasie gry w ekipie z Wielkopolski miał okazję występować w rozgrywkach europejskich, strzelając nawet bramkę w starciu z Manchesterem City. Regularnie rywalizował też z Widzewem na poziomie ekstraklasy. Raz zdobył w starciu z łodzianami bramkę - w maju 2013 roku.

 

Przed sezonem 2014/2015 Możdżeń przeniósł się do Lechii Gdańsk, później do Podbeskidzia Bielsko-Biała, a następnie do Korony Kielce, w której spędził kolejne 2,5 roku. W rundzie wiosennej ubiegłego sezonu grał w Zagłębiu Sosnowiec. 1 lipca br. za porozumieniem stron rozwiązał jednak kontrakt z klubem.

 

Możdżeń zagrał łącznie w Ekstraklasie 262 mecze. Strzelił w nich 23 bramki i zanotował tyle samo asyst. Występował również w juniorskich i młodzieżowych reprezentacjach Polski, w kategoriach od U-16 do U-21.

 

 

A.J., Polsat Sport, widzew.com

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze