MŚ w kajakarstwie: Trzy medale polskich osad

Inne
MŚ w kajakarstwie: Trzy medale polskich osad
fot. PAP

Trzy srebrne medale zdobyły polskie osady podczas sobotnich finałów kajakarskich mistrzostw świata rozgrywanych w węgierskim Szegedzie: Marta Walczykiewicz w K1 200 m, Justyna Iskrzycka w K1 1000 m oraz dwójka Karolina Naja i Anna Puławska na 500 m.

Łączny dotychczasowy dorobek biało-czerwonych to cztery medale. W piątek także wicemistrzowski tytuł wywalczyli kanadyjkarze Michał Łubniewski i Arsen Śliwiński w dwójce na 200 m.

 

Walczykiewicz oraz Naja i Puławska uzyskały jednocześnie kwalifikację olimpijską dla polskiej reprezentacji. Prawo startu na igrzyskach w Tokio zagwarantowała sobie także kanadyjkowa dwójka na 1000 m. W Szegedzie Mateusz Kamiński i Michał Kudła finiszowali na szóstym miejscu.

 

W sobotę po południu rozegrane zostaną półfinały m.in. w olimpijskich konkurencjach: K4 500 m kobiet i mężczyzn, K1 500 m kobiet, C2 500 m kobiet i C1 1000 m mężczyzn.

 

Ostatnie finały zaplanowano na niedzielę.

Wyniki sobotnich finałów:
   
   mężczyźni
   
   K1 200 m
   
   1. Liam Heath (Wielka Brytania)                   34,86
   2. Strahinija Stefavovic (Serbia)                 35,04
   3. Carlos Garrote (Hiszpania)                     35,12
   ...
   12. (3. w finale B) Paweł Kaczmarek (Polska)      35,89
   
   K1 1000 m
   
   1. Balint Kopasz (Węgry)                         3.36,07
   2. Josef Dostal (Czechy)                         3.37,31
   3. Fernando Pimenta (Portugalia)                 3.37,63
   ...
   12. (3. w finale B) Rafał Rosolski (Polska)      3.42.39
                     
   K2 500 m
   
   1. Stanisław Dajneka, Dzmitri Natynczuk (Białoruś)     1.33,13
   2. Hiszpania (Pelayo Roza, Pedro Vazquez Llenin)       1.33,48
   3. Marcus Gross, Martin Hiller (Niemcy)                1.34,50
   
   C1 500 m
   
   1. Sebastian Brendel (Niemcy)                  1.53,59
   2. Angel Kodinow (Bułgaria)                    1.54,49
   3. Oleg Tarnowszczi (Mołdawia)                 1.54,94
   4. Wiktor Głazunow (Polska)                    1.55,28
   
   C2 1000 m
   
   1. Chiny (Hao Liu, Hao Wang)                                      3.40,55
   2. Kuba (Serguey Torres Madrigal, Fernando Dayan Jorge Enriquez)  3.41,46
   3. Brazylia (Erlon De Souza Silva, Isaquias Queiroz Dos Santos)   3.44,34
   ...
   6. Polska (Michał Kudła, Mateusz Kamiński)                        3,46,93
   
   kobiety
   
   K1 200 m
   
   1. Lisa Carrington (Nowa Zelandia)      39,39
   2. Marta Walczykiewicz (Polska)         41,33
   3. Emma Aastrand Joergensen (Dania)     41,34
   K1 1000 m
   
   1. Tamara Csipes (Węgry)                       4.07,90
   2. Justyna Iskrzycka (Polska)                  4.09,26
   3. Lizzie Broughton (Wielka Brytania)          4.10,44
   
   K2 500 m
   
   1. Białoruś (Marina Litwinczuk, Olga Chudzienka)           1.42,55
   2. Polska (Karolina Naja, Anna Puławska)                   1.43,34
   3. Słowenia (Spela Ponomarenko-Janic, Anja Osterman)       1.44,21
   
   C1 200 m
   
   1. Nevin Harrison (USA)                 49,30
   2. Olesja Romasenko (Rosja)             49,74
   3. Alena Nazdrowa (Białoruś)            49,99
   ...
   6. Dorota Borowska (Polska)             50,14
MM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze