Polka wicemistrzynią świata w olimpijskiej konkurencji!

Inne
Polka wicemistrzynią świata w olimpijskiej konkurencji!
Fot. Cyfrasport

Kajakarska wicemistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro, Marta Walczykiewicz potwierdziła, że za rok w Tokio znów będzie chciała powalczyć o medal w swej koronnej konkurencji - K1 na 200 m. Polka wywalczyła właśnie wicemistrzostwo świata. Oprócz niej tego dnia srebrne krążki wywalczyły Justyna Iskrzycka oraz Karolina Naja z Anną Puławską.

Walczykiewicz srebrny medal w olimpijskiej konkurencji K1 200 m wywalczyła w kajakarskich mistrzostwach świata, które są rozgrywane w węgierskim Szegedzie. Zwyciężyła Nowozelandka Lisa Carrington, trzecia była Dunka Emma Aastrand Jorgensen.

 

Z kolei Justyna Iskrzycka wywalczyła srebrny medal w nieolimpijskiej konkurencji K1 1000 m w kajakarskich mistrzostwach świata rozgrywanych w węgierskim Szegedzie. Zwyciężyła Węgierka Tamara Csipes, trzecia była Brytyjka Lizzie Broughton.

To nie był koniec sukcesów naszych kajakarek. Karolina Naja i Anna Puławska również zdobyły srebrny medal. Tym razem w olimpijskiej konkurencji K2 500 m w kajakarskich mistrzostwach świata rozgrywanych w węgierskim Szegedzie. Wygrała osada Białorusi, trzecie były Słowenki.

Polki jednocześnie wywalczyły kwalifikację olimpijską w tej konkurencji.

 

Wkrótce więcej informacji na ten temat.

B, PAP, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie