Premier League: Sensacyjna porażka Manchesteru United

Do sporej niespodzianki doszło w spotkaniu Manchesteru United z Crystal Palace. Skazywani na porażkę goście wywieźli z trudnego terenu trzy punkty, wygrywając 2:1. Gola dla gospodarzy strzelił Daniel James, a dla "The Eagles" trafili Jordan Ayew i Patrick van Aanholt.

Choć "Czerwone Diabły" od początku miały sporą przewagę, nie potrafiły otworzyć wyniku meczu. Zrobił to Ayew, wykorzystując sytuację sam na sam z Davidem de Geą. 27-latek tym samym już wyrównał swój dorobek strzelecki z całego poprzedniego sezonu, podczas którego strzelił jednego gola w lidze.

Obraz gry w drugiej połowie się nie zmienił. Gospodarze próbowali przynajmniej doprowadzić do remisu, ale przez wiele minut nie udała im się ta sztuka. Najlepszą okazję miał w 70. minucie Marcus Rashford, który zmarnował rzut karny. Ostatecznie gola na 1:1 strzelił Daniel James. Utalentowany skrzydłowy precyzyjnym strzałem w 89. minucie pokonał Vicente Guaitę, lecz nie była to ostatnia bramka w tym meczu.

W doliczonym czasie gry wynik meczu ustalił van Aanholt. Lewy obrońca podłączył się do akcji ofensywnej i pokonał de Geę, który nie popisał się w tej sytuacji.

Manchester po raz pierwszy przegrał w tym sezonie ligowym. Podopieczni Ole Gunnara Solskjæra na otwarcie rozgrywek ograli Chelsea (4:0), a później zremisowali z Wolverhampton (1:1).

Manchester United - Crystal Palace 1:2 (0:1)

Bramka: James 89 - Ayew 32, van Aanholt 90

Żółte kartki: Wan-Bissaka, James - Milivojević, Cahill, Zaha, Guaita