Szalony mecz w Bełchatowie. Lech Poznań wygrał z Rakowem Częstochowa

Lech Poznań na stadionie w Bełchatowie ograł Raków Częstochowa 3:2. "Kolejorz" prowadził do przerwy dwoma golami, ale beniaminek zdołał doprowadzić do remisu. Zwycięstwo "Kolejorzowi" w końcówce spotkania zapewnił Christian Gytkjaer.

Piłkarzom Lecha udał się rewanż za ubiegłoroczną porażkę w Częstochowie w Pucharze Polski, ale do końcowego gwizdka zwycięstwo "Kolejorza" wisiało na włosku.

Po pierwszej połowie wydawało się, że poznaniacy nie będą mieć większych kłopotów ze zdobyciem kompletu punktów, bo byli zdecydowanie lepsi od rywali. Potwierdzili to dwoma golami w 30. i 32. minucie. Najpierw Karlo Muhar nie w pełni świadomy tej sytuacji został trafiony piłką z rzutu rożnego przez Darko Jevtica i piłka wylądowała w siatce. Z kolei dwie minuty później przed Michałem Gliwą znaleźli się Karol Jóźwiak i Christian Gytkjaer i ten drugi pokonał bramkarza Rakowa. A okazji do zdobycia goli Lech miał znacznie więcej.

Po przerwie piłkarze Rakowa zagrali z większą determinacją i w 51. minucie dość niespodziewanie zdobyli kontaktową bramkę. Uczynił to z rzutu karnego Petr Schwarz, a "jedenastka" została odgwizdana za faul Lubomira Satki na Miłoszu Szczepańskim. Częstochowianie próbowali pójść za ciosem, a Lech kontratakować dzięki czemu mecz stał się bardziej emocjonujący.

W 74. minucie częstochowianie doprowadzili do wyrównania, gdyż sędzia Mariusz Złotek drugi raz odgwizdał "jedenastkę" dla gospodarzy. Tym razem za zagranie ręką przez jednego z poznaniaków, a Schwarz ponownie pokonał bramkarza Lecha.

Rozstrzygnięcie padło w 84. minucie, gdy ponownie z rzutu rożnego piłkę pod bramkę skierował Jevtic, a Gytkjaer głową pokonał Gliwę. Wcześniej doskonałej okazji do zdobycia gola dla Rakowa nie wykorzystał Szczepański, a w czasie doliczonym przez sędziego Mickey van der Hart obronił jeszcze dwa groźne strzały Schwarza.

Raków Częstochowa - Lech Poznań 2:3 (0:2)

Bramki: Schwarz 51 (k), 74 (k) -  Muhar 30, Gytkjaer 32, 84

Raków Częstochowa: Michał Gliwa - Dawid Szymonowicz, Tomas Petrasek, Arkadiusz Kasperkiewicz - Jakub Apolinarski (69. Daniel Bartl), Petr Schwarz, Igor Sapała (89. Andrija Lukovic), Patryk Kun - Bryan Nouvier (63. Felicio Brown Forbes), Miłosz Szczepański - Sebastian Musiolik

Lech Poznań: Mickey van der Hart - Robert Gumny, Lubomir Satka, Dorde Crnomarkovic, Wołodymyr Kostewycz - Tymoteusz Puchacz, Karlo Muhar, Darko Jevtic (88. Thomas Rogne), Pedro Tiba, Kamil Jóźwiak (75. Maciej Makuszewski) - Christian Gytkjaer (86. Paweł Tomczyk)

Żółte kartki: Tomas Petrasek, Arkadiusz Kasperkiewicz - Dorde Crnomarkovic, Maciej Makuszewski, Robert Gumny, Wołodymyr Kostewycz

Czerwona kartka: Makuszewski (90+4)

Sędzia: Mariusz Złotek (Stalowa Wola) Widzów: 4018