Van Dijk z nową umową? Liverpool szykuje sporą podwyżkę

Piłka nożna
Van Dijk z nową umową? Liverpool szykuje sporą podwyżkę
fot. PAP

Jeden z najlepszych obrońców na świecie, Virgil van Dijk może przedłużyć kontrakt z Liverpoolem. Ostoja defensywy "The Reds" ma złożyć podpis nad nową umową, która zagwarantuje mu gigantyczne zarobki. Pensja Holendra zostanie podwojona, jeśli ten zgodzi się na dłuższą grę na Anfield.

Van Dijk jest jednym z kluczowych graczy Liverpoolu. 28-letni defensor przeszedł do klubu, będąc najdroższym obrońcą świata, kiedy to Southampton otrzymało za niego 75 milionów funtów. Jego wartość wciąż rośnie, o czym świadczą nominacja do nagrody UEFA Player of the Year. Tak pożytecznego gracza "The Reds" chcieliby w swoich szeregach na dłużej.

Mimo że kontrakt Van Dijka wygasa w czerwcu 2023 roku, Liverpool FC już teraz chce przedłużyć kontrakt z piłkarzem. Mają go do tego skłonić zarobki. Triumfatorzy Ligi Mistrzów oferują swojemu obrońcy 250 tysięcy funtów tygodniowo, czyli dwa razy więcej niż zarabia obecnie. Zdaniem angielskich mediów Holender zaakceptuje warunki nowej umowy.

Van Dijk dołączył do ekipy Liverpoolu w styczniu 2018 roku. Od tamtej pory wygrywał nagrody indywidualne za osiągnięcia w Anglii. W sezonie 2018/2019 został zawodnikiem roku według PFA oraz najlepszym graczem Premier League. Był to pierwszy obrońca od 14 lat, który zdobył tak prestiżową nagrodę w brytyjskim futbolu.

MM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie