Kiedy obejrzeć powtórkę historycznego meczu Hurkacza?

Hubert Hurkacz w nocy z soboty na niedzielę dokonał rzeczy historycznej - został pierwszym od 37 lat polskim zwycięzcą turnieju ATP. Powtórkę meczu finałowego w Winston-Salem, w którym rywalem Hurkacza był Benoit Paire, będzie można obejrzeć w niedzielny wieczór. Retransmisja o 22:00 w Polsacie Sport Extra.

Ostatnim Polakiem, który wygrał imprezę podobnej rangi, był Wojciech Fibak. W grudniu 1982 roku był najlepszy w turnieju WTC (poprzednik ATP) w Chicago. Później raz w finale był Łukasz Kubot, a trzykrotnie Jerzy Janowicz, ale decydujące pojedynki przegrali. Jeden z finałów Janowicza miał miejsce właśnie w Winston-Salem. W 2015 roku Janowicz przegrał w dwóch setach z reprezentantem USA - Kevinem Andersonem.

Sobotnio-niedzielny mecz Hurkacz - Paire był kilka razy przerywany przez deszcz, dlatego tenisiści spędzili na korcie o wiele więcej niż godzina i 59 minut, czyli rzeczywisty czas gry. W związku z przerwami spotkanie skończyło się po 01:00 w nocy polskiego czasu, kiedy polscy telewidzowie mogli już smacznie spać. Ci bardziej wytrwali obserwowali wielki triumf tenisisty z Wrocławia.

22-letni Hurkacz, dotychczas będący 41. rakietą świata, dzięki zwycięstwu awansuje na 35., najwyższe w karierze miejsce w klasyfikacji tenisistów. Oprócz okolicznościowego trofeum, zyskał on 250 punktów do rankingu ATP oraz 96,5 tys. dolarów premii. Dotychczas jego najlepszym osiągnięciem był marcowy ćwierćfinał prestiżowych zawodów w Indian Wells, gdzie wyeliminował go dopiero słynny Szwajcar Roger Federer.

W niedzielny wieczór przygotowaliśmy dla państwa powtórkę meczu Hurkacz - Paire. Transmisja o 22:00 w Polsacie Sport Extra. Komentuje Dawid Olejniczak.