Manchester City wrócił do wygrywania. Dwa gole Aguero

Manchester City pokonał na wyjeździe Bournemouth 3:1 w meczu 3. kolejki Premier League. Bohaterem gości został Sergio Aguero - autor dwóch trafień.

"Obywatele" stracili punkty w ostatniej kolejce, tylko remisując z Tottenhamem. Po sobotnim zwycięstwie Liverpoolu musieli więc wygrać, by gracze Juergena Kloppa nie zyskali znaczącej przewagi już na początku sezonu. Czy Pep Guardiola miał powody do zmartwienia? Raczej nie, gdyż starcie z Tottenhamem, choć zakończone wynikiem 2:2, przebiegało pod dyktando jego zawodników. Wystarczyło nieco lepiej nastawić celowniki.

Już po kwadransie mistrzowie Anglii prowadzili 1:0. Kiks Kevina de Bruyne zamienił się w asystę do Sergio Aguero, który wpakował piłkę do siatki. Dla Belga było to 50. finalne podanie w 123. meczu w Premier League. Żadnemu piłkarzowi w historii ta sztuka nie udała się tak szybko.

Z De Bruyne w formie Manchester City zyskuje wiele nieszablonowych schematów w ofensywie, dzięki czemu inni piłkarze mają więcej wolnej przestrzeni. Skorzystał z tego m.in. David Silva, który pod koniec pierwszej połowy dostrzegł wbiegającego w pole karne Raheema Sterlinga. Anglik spokojnie strzelił gola na 2:0.

Przed przerwą "Wisienki" miały jednak swoją chwilę chwały. Do rzutu wolnego podszedł 22-letni Harry Wilson i pięknym uderzeniem w okienko zaskoczył Edersona. Manchester City prowadził więc tylko jednym trafieniem i mógł spodziewać się nawet nerwowcej końcówki. Na swoje szczęście w odpowiednim momencie znowu uaktywnił się Aguero, który wykończył indywidualną akcję Silvy. Dla Argentyńczyka to 400. gol w karierze.

Cały mecz na ławce Bournemouth przesiedział Artur Boruc.

Bournemouth - Manchester City 1:3 (1:2)

Bramki: Wilson 45+3 - Aguero 15, 64, Sterling 43.

Bournemouth: Ramsdale - Smith (69 Ibe), Mepham, Cook, Ake, Daniels (37 Harry Wilson) - King, Lerma, Billing, Fraser - Callum Wilson (69 Solanke).

Manchester City: Ederson - Walker (90 Cancelo), Otamendi, Laporte, Zinczenko - de Bruyne, Guendogan (58 Rodrigo), David Silva - Bernardo Silva (79 Mahrez), Aguero, Sterling.

Żółte kartki: Lerma - Walker, Ederson, Otamendi.