PKO Ekstraklasa: Górnik Zabrze rozbił Koronę Kielce

Górnik Zabrze pokonał na własnym stadionie Koronę Kielce 3:0 w niedzielnym meczu 6. kolejki PKO Ekstraklasy. Na listę strzelców wpisał się między innymi Igor Angulo.

Oba zespoły w poprzedniej kolejce doznały porażek, niedzielne spotkanie było okazją do poprawy miejsca w tabeli i nastrojów. Te ostatnie gorsze były zapewne w Koronie, która w pięciu meczach wywalczyła cztery punkty, trzy mniej niż zabrzanie.

- Będzie tu dziś gorąco, jak w piekle - zapewniał kibiców wchodzących na stadion spiker, na tle utworu "Highway to hell" zespołu AC/DC. Na stadionie było rzeczywiście ciepło, a kiedy kibice Górnika „odpalili” świece dymne, zrobiło się też szaro i sędzia w 15. minucie na krótko przerwał grę.

W pierwszej połowie dominowali na murawie gospodarze, stworzyli kilka dobrych okazji i schodzili na przerwę z dwubramkowym prowadzeniem. Najpierw Boris Sekulic przedarł się prawą stroną na pole karne rywala, wyłożył piłkę Kamilowi Zapolnikowi i było 1:0. W doliczonym czasie Igor Angulo prostopadłym zagraniem między kieleckimi obrońcami „uruchomił” swojego rodaka Jesusa Jimeneza, który wykorzystał sytuację sam na sam z Pawłem Sokołem.

Na drugą część meczu dużo szybciej wyszli goście. Trener Gino Lettieri ostatnich rad udzielał im już na murawie.

Kielczanie po wznowieniu gry ruszyli do przodu, ale pierwszy został zmuszony do interwencji ich bramkarz, po mocnym uderzeniu Sekulica. Po kwadransie gry obok słupka bramki gospodarzy strzelił rezerwowy Korony Michał Żyro. Lepszej okazji po drugiej stronie boiska nie wykorzystał Łukasz Wolsztyński, który nie zdołał z bliska pokonać Sokoła.

Goście nie byli w stanie zagrozić bramce zabrzan. A w doliczonym czasie stracili trzeciego gola z rzutu karnego precyzyjnie wykonanego przez Angulo. Chwilę wcześniej Hiszpan był faulowany i sędzia po analizie wideo podyktował "jedenastkę".

Górnik Zabrze - Korona Kielce 3:0 (2:0).

Bramki: Zapolnik 24, Jimenez 45+2, Angulo 90+2 (k)

Górnik Zabrze: Martin Chudy - Boris Sekulic, Przemysław Wiśniewski, Paweł Bochniewicz, Erik Janza - Kamil Zapolnik (60. Alasana Manneh), Mateusz Matras (78. Szymon Matuszek), Łukasz Wolsztyński, Daniel Ściślak (86. David Kopacz), Jesus Jimenez - Igor Angulo.

Korona Kielce: Paweł Sokół - Michael Gardawski, Adnan Kovacevic, Ivan Marquez (45+1. Milan Radin), Daniel Dziwniel - Marcin Cebula, Ognjen Gnjatic, Jakub Żubrowski, Wato Arweładze (55. Michał Żyro), Matej Pucko (46. Themistoklis Tzimopoulos) - Michal Papadopulos

Żółte kartki: Żubrowski, Dziwniel, Gnjatic

Sędzia: Wojciech Myć (Lublin). Widzów: 18 573.