Serie A: Szalony mecz w Rzymie. Sześciu Polaków w składach

Za nami niedzielne mecze inauguracyjnej kolejki włoskiej Serie A. W siedmiu zaplanowanych spotkaniach najwięcej goli padło w Rzymie, gdzie AS Roma zremisowała z Genoą 3:3. Na boiskach w Italii zaprezentowało się sześciu Polaków. Jeden z nich skończył z czerwoną kartką.

Mogło, ale nie doszło do polskiego pojedynku w starciu Udinese z AC Milan. O ile zgodnie z przewidywaniami w składzie Rossonerich pojawił się od pierwszej minuty Krzysztof Piątek, który rozegrał cały mecz, to na ławce rezerwowych poczynania swoich kolegów oglądał Łukasz Teodorczyk. Ten drugi jednak mógł cieszyć się ze zwycięstwa 1:0, a jedyne trafienie zanotował w 72. minucie Rodrigo Becao.

Wielkich emocji doświadczyli kibice w Rzymie, gdzie AS Roma zremisowała z Genoą 3:3. Gospodarze trzykrotnie wychodzili na prowadzenie, ale za każdym razem skutecznie odpowiadali rywale, na ławce których znalazł się Filip Jagiełło.

Dwóch Biało-Czerwonych wystąpiło w konfrontacji Sampdorii z Lazio. Mowa oczywiście o Bartoszu Bereszyńskim i Karolu Linettym. Ten pierwszy zagrał w pełnym wymiarze czasowym, podczas gdy jego krajan zszedł z murawy w 66. minucie. Obaj nie mogą zaliczyć swoich występów do udanych. Powód? Porażka miejscowych aż 0:3.

Swój mecz przegrał także Thiago Cionek, którego SPAL musiało uznać wyższość Atalanty 2:3. Polak zagrał od pierwszej do ostatniej minuty i skończył spotkanie z żółtą kartką. W składzie gospodarzy zabrakło kontuzjowanego Bartosza Salomona.

Jedyny polski pojedynek w niedzielnych konfrontacjach w Serie A miał miejsce w Weronie, gdzie tamtejsza Verona zremisowała z Bologną 1:1. W barwach miejscowych w linii obrony zagrał Paweł Dawidowicz, lecz jego występ trwał zaledwie... trzynaście minut. A to dlatego, że został ukarany czerwoną kartką za faul. W bramce rywali pojawił się Łukasz Skorupski.

Wcześniej, bo w sobotę odbyły się dwa spotkania. Parma przegrała z Juventusem 0:1, a Wojciech Szczęsny zagrał cały mecz. Fiorentina uległa natomiast Napoli 3:4. W ekipie wicemistrzów Italii poza kadrą znalazł się kontuzjowany Arkadiusz Milik, a Piotr Zieliński zagrał w pełnym wymiarze czasowym i został ukarany żółtą kartką. W bramce gospodarzy stanął Bartłomiej Drągowski, a Szymon Żurkowski przesiedział cały mecz na ławce.

W poniedziałek dokończenie kolejki. Inter zagra u siebie z Lecce.

Wyniki niedzielnych meczów 1. kolejki Serie A:

Udinese - AC Milan 1:0 (0:0)
Bramka: Rodrigo Becao 72

AS Roma - Genoa 3:3 (2:2)
Bramki: Cengiz Under 6, Edin Dzeko 30, Aleksandar Kolarov 49 - Andrea Pinamonti 16, Domenico Criscito 43, Cristian Kouame 70

Cagliari - Brescia 0:1 (0:0)
Bramka: Alfredo Donnarumma 53

Sampdoria - Lazio 0:3 (0:1)
Bramki: Ciro Immobile 37, 62, Joaquin Correa 56

SPAL - Atalanta 2:3 (2:1)
Bramki: Federico Di Francesco 7, Andrea Petagna 27 - Robin Gosens 34, Luis Muriel 71, 76

Torino - Sassuolo 2:1 (1:0)
Bramki: Simone Zaza 14, 55 - Francesco Caputo 69

Verona - Bologna 1:1 (1:1)
Bramki: Miguel Veloso 36 - Nicola Sansone 15