Wielki powrót do reprezentacji Kuby! Gwiazdor wystąpił po dziewięciu latach

Siatkówka
Wielki powrót do reprezentacji Kuby! Gwiazdor wystąpił po dziewięciu latach
fot. PAP

Podczas gdy debiuty w swoich nowych reprezentacjach w ostatnich miesiącach zaliczyli Wilfredo Leon i Yoandy Leal, do macierzystej kadry powrócił Robertlandy Simon. Doświadczony środkowy został przywrócony w prawach siatkarzy Kuby i zaliczył "ponowny debiut" w kadrze po dziewięciu latach! Kuba wygrała z Kanadą 3:2.

Simon w 2012 roku opuścił Hawanę, wyjeżdżając do Europy i podpisał kontrakt z Pallavolo Piacenza. Taki ruch oznaczał oczywiście zakończenie przygody z zespołem narodowym, który niemal w całości pożegnał się wówczas z pokoleniem zdobywającym srebro mistrzostw świata w 2010 roku - w tym zespole był również Leon.

Od tamtej pory środkowy grał między innymi w Ar-Rajjan SC, Sada Cruzeiro, a obecnie broni barw Cucine Lube Civitanova. Mimo występów w Serie A1, kilka tygodni temu kubańska federacja postanowiła przywrócić zawodnika do reprezentacji. Podobną decyzję podjęto także w sprawie Raydela Hierrezuelo oraz Michaela Sancheza.

- Kubańska federacja (FCV) podjęła decyzję w oparciu o dogłębne analizy, aby przywrócić do zespołu narodowego Simona, Sancheza i Hierrezuelo. Celem zespołu jest walka o kwalifikację olimpijską oraz inne zawody na wysokim poziomie - napisano kilka tygodni temu na stronie związku.

Teraz Kuba zbiera pierwsze owoce wielkich powrotów. Środkowy Lube powrócił do zespołu narodowego po dziewięciu latach i pomógł mu zwyciężyć w turnieju kontynentalnym (NORCECA) - Kuba pokonała Kanadę 3:2 po dreszczowcu i udanie rozpoczęła turniej, który jest pierwszym krokiem do awansu olimpijskiego. Finał amerykańskich eliminacji będzie miał miejsce w styczniu.

Simon zdobył dziesięć punktów, udanie kończąc osiem ataków i dwukrotnie blokując rywali.

 

W ubiegłym roku pojawiały się informacje, na mocy których Simon miał przejść proces naturalizacji i występować dla reprezentacji Bułgarii.

ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie