Fortuna 1 Liga: Prezes Zagłębia Sosnowiec zrezygnował

Piłka nożna

Prezes spadkowicza z piłkarskiej ekstraklasy Zagłębia Sosnowiec Marcin Jaroszewski złożył w poniedziałek rezygnację. Kierował klubem przez ponad sześć lat. Głównym udziałowcem Zagłębia jest samorząd Sosnowca.

"Powodem decyzji są sprawy osobiste, ale przede wszystkim fakt, że od dłuższego czasu miałem poczucie, że klub pod moim kierunkiem nie rozwijał się. Wpadł w impas, głównie sportowy, ale też organizacyjny, którego nie byłem w stanie przełamać. Wszystkim dziękuję za wspólne ponad 6 lat emocji, łez radości, smutku, złości i marzeń. Swojemu następcy życzę walki w ekstraklasie na nowym stadionie, a najlepiej jeszcze wcześniej" – wyjaśnił Jaroszewski w komunikacie.
 
 
Jego rezygnacja wejdzie w życie z końcem września. Jaroszewski w przeszłości był przez wiele lat dziennikarzem. Zagłębie w minionym sezonie było beniaminkiem ekstraklasy. Drużynę prowadziło w tym czasie dwóch szkoleniowców – najpierw Dariusz Dudek, a od października Valdas Ivanauskas. Dudek odszedł do pierwszoligowego GKS Katowice (który w spadł do drugiej ligi), a Litwin z kolei nie chciał pracować za zapleczu elity.
 
Nowym szkoleniowcem po spadku został Radosław Mroczkowski, który dwa lata wcześniej wprowadził do ekstraklasy Sandecję Nowy Sącz, a ostatnio - do kwietnia - pracował w drugoligowym Widzewie Łódź. Po sześciu kolejkach 1. ligi Zagłębie zajmuje 14. miejsce w tabeli z dorobkiem siedmiu punktów. W niedzielę sosnowiczanie przegrali u siebie z GKS Tychy 1:2.
RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze