Fortuna 1 Liga: Skromne zwycięstwo PGE FKS Stali Mielec

W poniedziałkowym spotkaniu kończącym zmagania 6. kolejki Fortuna 1 Ligi ekipa PGE FKS Stali Mielec pokonała przed własną publicznością Miedź Legnica 1:0. Jedyne trafienie na wagę triumfu zanotował w drugiej połowie Adrian Paluchowski.

Oba zespoły przed tym meczem miały w swoim dorobku dziesięć oczek. Mielczanie rozpoczęli sezon od zwycięstwa z Wartą Poznań 2:1, ale w dwóch następnych kolejkach zdobyli tylko punkt za remis z Wigrami Suwałki. Po wysokiej porażce w Bielsku-Białej z Podbeskidziem 1:4, nadeszły wygrane odpowiednio z Olimpią Grudziądz 2:0 i Bruk-Bet Termaliką Nieciecza 2:1.

W tym samym czasie legniczanie zremisowali bezbramkowo z Odrą Opole, pokonali Sandecję Nowy Sącz i Chrobrego Głogów 2:1, następnie przegrali w Sosnowcu z Zagłębiem 0:1. W minionej serii gier piłkarze Miedzi wygrali pewnie w Chojnicach z Chojniczanką 3:0.

Jedni i drudzy chcieli zatem pójść za ciosem i umocnić się w czołówce tabeli zaplecza PKO Ekstraklasy. Spotkanie można określić jako wyrównane. Oba zespoły wypracowały sobie podobną liczbę okazji do strzelenia gola, ale ten jeden raz skuteczni byli gospodarze. Konkretnie uczynił to tuż po rozpoczęciu drugiej połowy Adrian Paluchowski, który w 48. minucie zdobył bramkę.

Przyjezdni mieli sporo czasu do wyrównania, ale zawodnikom Stali udało się utrzymać skromne prowadzenie do samego końca. Dzięki temu zwycięstwu podopieczni Artura Skowronka awansowali na pierwsze miejsce w tabeli, które dzielą wspólnie z Wartą Poznań. Legniczanie z trzema oczkami mniej plasują się na szóstej lokacie.

PGE FKS Stal Mielec - Miedź Legnica 1:0 (0:0)
Bramka: Paluchowski 48

Stal: Seweryn Kiełpin - Szymon Stasik, Lukas Bielak, Josip Soljić, Martin Dobrotka, Krystian Getinger - Mateusz Mak (69. Łukasz Janoszka), Bartosz Nowak, Grzegorz Tomasiewicz, Andreja Prokić (83. Josip Barisić) - Adrian Paluchowski (74. Mateusz Żyro)

Miedź: Łukasz Załuska - Paweł Zieliński, Bożo Musa, Nemanja Mijusković, Artur Pikk - Marquitos, Adrian Purzycki, Roko Mislov (56. Valerijs Sabala), Krzysztof Danielewicz (83. Carlos Heredia), Henrik Ojamaa - Patryk Makuch (88. Maciej Śliwa)

Żółte kartki: Stasik, Soljić - Zieliński, Musa, Mislov, Danielewicz