Frosinone walczy o Parzyszka. Piast chce pół miliona euro więcej

Piłka nożna
Frosinone walczy o Parzyszka. Piast chce pół miliona euro więcej
fot. Cyfrasport

Frosinone Calcio wciąż liczy na pozyskanie Piotra Parzyszka z Piasta Gliwice. Włoski klub oferuje za napastnika 1,5 miliona euro, jednak mistrzowie Polski chcą znacznie więcej. Gliwiczanie oczekują 500 tysięcy euro, czyli równowartość klauzuli odstępnego.

Po licznych transferach z Piasta Gliwice zanosi się na kolejny. Jeden z kluczowych graczy, Parzyszek ma przenieść się do klubu Serie B, Frosinone. Negocjacje trwają już od pewnego czasu, ale Włosi wciąż nie są w stanie sprostać finansowym oczekiwaniom mistrza Polski. Ostatnia oferta w wysokości 1,5 miliona euro nie została zaakceptowana.

Piast pragnie otrzymać za 26-letniego piłkarza równowartość jego klauzuli odstępnego, czyli dwa miliony. Frosinone ciągle się waha, ponieważ jest to spory wydatek dla klubu z drugiej klasy rozgrywkowej we Włoszech. Warto zaznaczyć, że negocjacje o pozyskanie Parzyszka zaczynały się od kwoty 250 tysięcy euro. O rozmowach Gliwiczan z zespołem Serie B informuje Leszek Błażyński z "Przeglądu Sportowego".

Jeśli transfer dojdzie do skutku, będzie to kolejne spore osłabienie mistrzów Polski. Wcześniej klub stracił takich kluczowych piłkarzy jak Aleksandar Sedlar, Mateusz Mak, Tomasz Jodłowiec, Michal Papadopulos, Joel Valencia, czy ostatnio Patryk Dziczek. Odejścia swojego czołowego napastnika nie chce Waldemar Fornalik, który otwarcie mówi, że Parzyszek powinien zostać w klubie przynajmniej do połowy sezonu.

Jak ważnym piłkarzem dla Piasta jest Parzyszek, pokazał ostatni mecz z Zagłębiem Lubin (3:0). W starciu z "Miedzowymi" napastnik strzelił drugiego gola w spotkaniu. Łącznie w bieżącym sezonie ma już trzy zdobyte bramki.

WYNIKI I TABELA PKO EKSTRAKLASY

MM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze