ME siatkarek 2019: Polska – Ukraina. Relacja i wynik na żywo

Siatkówka

Reprezentacja Ukrainy to trzeci rywal polskich siatkarek w fazie grupowej mistrzostw Europy 2019. Czy podopieczne trenera Jacka Nawrockiego odniosą w łódzkiej Atlas Arenie trzecie zwycięstwo na tym turnieju? Relacja na żywo z meczu Polska – Ukraina na Polsatsport.pl od godziny 20.30.

Zmagania w ME 2019 rozpoczęły Polki od zdecydowanych zwycięstw nad ekipami Słowenii (3:0) i Portugalii (3:0). Choć Ukrainki w dwóch pierwszych meczach gładko uległy Belgii (0:3) oraz Włochom (0:3), selekcjoner Nawrocki przestrzegał przed lekceważeniem tego rywala:
 
– Do tego meczu podchodzimy z dużą pieczołowitością. Przestrzegam przed hurraoptymizmem, szczególnie po tym, co Ukrainki pokazały w meczu z Belgią. To jest niemożliwe, żeby ten zespół grał w ten sposób i na pewno pokaże jeszcze w Łodzi, na co go stać. Pamiętam też tą drużynę z mistrzostw Europy sprzed dwóch lat, kiedy toczyła zacięte boje z Rosją, Bułgarią czy Turcją – przyznał opiekun biało-czerwonych.
 
– Ukrainki jak tylko mają dobre przyjęcie, to grają środkiem, więc trzeba będzie je w tym elemencie zatrzymać. Kluczem będzie dobra zagrywka, ale też skuteczny blok na skrzydłach – stwierdziła natomiast przyjmująca Natalia Mędrzyk i dodała: – Dwa pierwsze mecze miały być takim przetarciem i myślę, że od teraz trzeba naprawdę wziąć się w garść i pokazać to, co najlepsze. Ukraina na pewno ma mocne skrzydłowe, więc nie ma co mówić, że to będzie łatwy mecz. Ja też nie spodziewam się, że będzie szybkie 3:0. Myślę, że wszystkie z nas są nastawione na walkę.
 
W innym poniedziałkowym meczu grupy B Belgia zmierzy się z Włochami. Do 1/8 finału awansują po cztery najlepsze drużyny z każdej grupy.
 
Relacja na żywo z meczu Polska – Ukraina na Polsatsport.pl w poniedziałek 26 sierpnia od godziny 20.30.
RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze