ME Siatkarek 2019: Włochy - Belgia. Transmisja w Polsacie Sport

Siatkówka
ME Siatkarek 2019: Włochy - Belgia. Transmisja w Polsacie Sport
fot. Cyfrasport

W pierwszym poniedziałkowym meczu grupy B Włochy zmierzą się z Belgią. Żadna z tych drużyn nie przegrała jeszcze meczu na turnieju, dlatego możemy spodziewać się emocjonującego spotkania. Transmisja meczu w Polsacie Sport.

Zarówno Włoszki, jak i Belgijki bardzo pewnie rozpoczęły zmagania na mistrzostwach Europy. Obie drużyny pokonały swoje dotychczasowe przeciwniczki bez straty seta i z pewnością są najsilniejszymi rywalkami Biało-Czerwonych w grupie. Warto zaznaczyć, że Polki wciąż czekają na grupowe starcia z Italią i Belgią.

W zespole belgijskim można doszukać się polskich akcentów. Aż cztery zawodniczki z kadry "Czerwonych Diabłów" pochodzą z naszego kraju. Kaja Grobelna, Karolina Goliat, Dominika Strumiłło oraz Dominika Sobolska są polskojęzycznym filarem zespołu Gerta Van de Broeka.

W poniedziałkowym meczu Włoszki będą zdecydowanymi faworytkami. Zespoły te mierzyły się kilka tygodni temu w ramach turnieju kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich. W starciu o wyjazd do Tokio lepsze były siatkarki z Półwyspu Apenińskiego, które pewnie wygrały 3:0. Warto także przypomnieć ostatni mecz Ligi Narodów, kiedy to po zaciętym meczu górą były Belgijki, zwyciężając 3:2.

Transmisja meczu Włochy - Belgia od godziny 17:50 w Polsacie Sport. Początek studia przed poniedziałkowymi meczami od godziny 17:00.

WYNIKI I TABELE ME SIATKAREK

MM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie