Tenis stołowy: Kontuzjowany Zatówka nie zagra w drużynowych mistrzostwach Europy

Inne
Tenis stołowy: Kontuzjowany Zatówka nie zagra w drużynowych mistrzostwach Europy
fot. Cyfrasport

W dziewięcioosobowym składzie wystąpią polscy tenisiści stołowi w rozpoczynających się 3 września drużynowych mistrzostwach Europy w Nantes. Z powodu kontuzji we Francji nie zagra Patryk Zatówka.

- Ze względu na kłopoty ze stawami kolanowymi Patryk Zatówka ma zaleconą przerwę w treningach i nie znalazł się w kadrze na DME - poinformował dyrektor sportowy Polskiego Związku Tenisa Stołowego Stefan Dryszel.

 

Ze względu na uraz Zatówka wycofał się już na początku turnieju World Tour w Bułgarii, a ostatnio w ogóle nie wystąpił w zawodach tej samej rangi w Czechach.

 

Pod jego nieobecność, trener Tomasz Krzeszewski powołał: Jakuba Dyjasa, Marka Badowskiego, Samuela Kulczyckiego i Macieja Kubika. Selekcjoner kobiecego zespołu narodowego Zbigniew Nęcek ma w składzie pięć zawodniczek: indywidualną mistrzynię kontynentu Li Qian oraz Natalię Partykę, Natalię Bajor, Annę Węgrzyn i Julię Ślązak.

 

- W niedzielę Li Qian, Natalia Partyka i Natalia Bajor udały się do Budapesztu, gdzie będą trenowały w najbliższych dniach z ekipą Węgierek. Z kolei Anna Węgrzyn i Julia Ślązak przygotowują się w klubach. Seniorzy natomiast polecieli do Porto na wspólne zgrupowanie z kadrą Portugalii. Na miejscu są już Jakub Dyjas, Marek Badowski i Samuel Kulczycki, zaś Maciej Kubik trenuje w Ochsenhausen, bowiem w sobotę 31 sierpnia ma zaplanowany pierwszy mecz w drugiej lidze niemieckiej - dodał Dryszel.

 

W pierwszej fazie DME Polki zagrają ze Szwedkami i Turczynkami, a rywalami Polaków będą Belgowie i Serbowie.

JA, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie