Fortuna 1 Liga: Olimpia Grudziądz zwolniła trenera

Piłka nożna

Mariusz Pawlak przestał pełnić funkcję trenera Olimpii Grudziądz. Beniaminek zwolnił szkoleniowca po sześciu kolejkach rozgrywek Fortuna 1 Ligi. Piłkarze z Grudziądza dwa pierwsze mecze sezonu wygrali, natomiast później czterokrotnie schodzili z boiska pokonani. Zajmują 16. miejsce w tabeli tracą punkt do miejsca gwarantującego utrzymanie. Oprócz pierwszego trenera pracę w grudziądzkim klubie zakończyli dotychczasowy asystent Pawlaka Jacek Linowski oraz trener bramkarzy Michał Wróbel.

Pawlak został trenerem Olimpii na początku sezonu 2018/2019, którego zwieńczeniem był awans do Fortuna 1 Ligi. Jego drużyna zdobyła 59 punktów i zajęła drugie miejsce  w końcowej tabeli. Tyle samo zgromadził zwycięzca rozgrywek 2. ligi - Radomiak Radom. O zwolnieniu szkoleniowca klub poinformował na Twitterze. 

46-letni Pawlak, w przeszłości obrońca m.in. Lechii Gdańsk, Polonii Warszawa i Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski, karierę kończył właśnie w Grudziądzu. W latach 2009-2011 rozegrał dla Olimpii 55 meczów w lidze oraz Pucharze Polski. Po rozstaniu z boiskiem został w Grudziądzu i był asystentem trenera Marcina Kaczmarka.

 

W 2011 roku Pawlak został pierwszym szkoleniowcem drugoligowego Znicza Pruszków. Rok później został zatrudniony w Chojniczance Chojnice, która także grała wtedy w drugiej lidze, a pod wodzą Pawlaka wywalczyła awans. Później Chojniczanka utrzymała się na zapleczu Ekstraklasy, a w kolejnym sezonie zajęła miejsce tuż za podium.

 

W 2016 roku Pawlak przejął Gryf Wejherowo, a rok później GKS Bełchatów, by w kolejnym sezonie wrócić do Grudziądza już jako pierwszy trener Olimpii. Na razie nie wiadomo kto zastąpi go na tym stanowisku.

 

WYNIKI I TABELA FORTUNA 1 LIGI

JA, WŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze