Kebaier trenerem piłkarskiej reprezentacji Tunezji

Piłka nożna
Kebaier trenerem piłkarskiej reprezentacji Tunezji
fot. PAP/EPA

Tunezyjczyk Mondher Kebaier został selekcjonerem reprezentacji swojego kraju, półfinalisty niedawnego Pucharu Narodów Afryki - ogłosiła tamtejsza federacja. Podpisał trzyletni kontrakt. Zastąpił Francuza Alaina Giresse'a, w przeszłości znakomitego piłkarza.

49-letni Kebaier prowadził dotychczas w swojej karierze wyłącznie tunezyjskie kluby, m.in. czołowe zespoły tego kraju - Club Africain, Esperance i Etoile Sahel.

 

O tym, że Giresse przestał pełnić funkcję selekcjonera Tunezyjczyków, poinformowano prawie tydzień temu. Jak dodano, rozwiązanie kontraktu nastąpiło "polubownie".

 

Giresse objął to stanowisko w grudniu 2018 roku. Zastąpił wówczas zwolnionego zaledwie po trzech miesiącach Faouziego Benzartiego.

 

W tegorocznym turnieju o Puchar Narodów Afryki Tunezja dotarła do półfinału, w którym uległa Senegalowi po dogrywce 0:1, a następnie w meczu o trzecie miejsce przegrała z Nigerią 0:1.

 

67-letni Giresse w przeszłości prowadził m.in. reprezentację Gabonu (2006-2010), Mali (2010-12 i 2015-17) oraz Senegalu (2013-15).

 

W latach 1994-98 i 2015-17 selekcjonerem Tunezyjczyków był Henryk Kasperczak.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie