Liga Mistrzów w hokeju na lodzie na sportowych antenach Polsatu

Inne
Liga Mistrzów w hokeju na lodzie na sportowych antenach Polsatu
fot. CyfraSport

32 najlepsze drużyny z 13 europejskich lig, wśród nich Mistrz Polski GKS Tychy od 29 sierpnia rozpoczną rywalizację w najbardziej prestiżowych europejskich rozgrywkach w hokeju na lodzie. Mecze hokejowej Ligi Mistrzów widzowie będą mogli śledzić tylko na sportowych antenach Polsatu. Spotkania skomentują m.in. Mariusz Czerkawski, Grzegorz Michalewski, Tomasz Włodarczyk i Mariusz Hawryszczuk. Wśród ekspertów zobaczymy Marcina Ćwikłę, Krzysztofa Zapałę i Tomasza Wołkowicza.

Faza grupowa hokejowej Ligi Mistrzów wystartuje już w najbliższy czwartek. 32 drużyny z 13 europejskich lig będzie rywalizować w ośmiu, czterozespołowych grupach. Do środy 16 października zostanie rozegranych 6 kolejek spotkań. Zwycięzcy i drużyny z drugiego miejsca z każdej z grup awansują do fazy pucharowej, która rozpocznie się 12 listopada. Finał Ligi Mistrzów w hokeju na lodzie już 4 lutego. Obrońcą tytułu jest szwedzkie Frölunda Indians.

 

W fazie grupowej Ligi Mistrzów po raz drugi z rzędu wystąpi GKS Tychy. Mistrz Polski zmierzy się w grupie F z aktualnym Mistrzem Niemiec - Adler Mannheim (w jego barwach gra m.in. Mathias Płachta, syn Jacka Płachty, byłego reprezentanta Polski i selekcjonera Reprezentacji Polski w latach 2014-2017), Wicemistrzem Austrii - Vienna Capitals oraz Wicemistrzem Szwecji - Djurgardens Sztokholm. W barwach ostatniego z wymienionych zespołów w latach 1991-1994 grał jeden z najbardziej znanych polskich hokeistów – Mariusz Czerkawski i to właśnie stąd wyruszył na podbój NHL. W rozgrywkach hokejowej Ligi Mistrzów oprócz zespołu Mistrza Polski zobaczymy także dwóch reprezentantów Polski. W barwach Belfast Giants zagra Patryk Wronka, a w drużynie Ocelari Triniec – Aron Chmielewski.

 

Klub z Tychów postanowił zareklamować spotkanie ze Szwedami w bardzo efektowny sposób. W roli głównej wystąpił napastnik śląskiego klubu oraz reprezentant Polski Michael Cichy.

 

 

Transmisja pierwszego meczu GKS-u Tychy z Djurgardens Sztokholm już w piątek, 30 sierpnia od godziny 20:00 na antenie Polsatu Sport. Spotkanie skomentują Grzegorz Michalewski i Mariusz Czerkawski. Studio przedmeczowe od godziny 19:30 poprowadzi Tomasz Włodarczyk. Jego gościem będzie Alan Łyszczarczyk, reprezentant Polski, który podpisał kontrakt z Fort Wayne Komets z amerykańskiej ligi ECHL. Przed sezonem będzie testowany przez zespół Chicago Wolves, grający w lidze AHL ściśle współpracując z Vegas Golden Knights - klubem występującym w najlepszej hokejowej lidze świata, NHL.

 

Wszystkie mecze Mistrza Polski oraz wybrane mecze poszczególnych kolejek widzowie będą mogli zobaczyć tylko na sportowych antenach Polsatu. Szczegółowy plan transmisji na stronie Polsatsport.pl.

Informacja prasowa, WŁ

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze