ME siatkarek 2019: Włochy - Słowenia. Transmisja w Polsacie Sport

W ostatnim wtorkowym meczu czwartej kolejki ME siatkarek Włochy zagrają ze Słowenią. Niepokonane dotąd Włoszki są faworytkami spotkania, jednak Słowenki będą walczyć o drugie zwycięstwo w turnieju. Transmisja meczu Włochy - Słowenia od godziny 20:50 w Polsacie Sport.

Siatkarki z półwyspu Apenińskiego bardzo dobrze rozpoczęły zmagania w mistrzostwach Europy. Włoszki wygrały wszystkie swoje mecze i nie straciły jeszcze seta. Podopieczne trenera Davide Mazzantiego w pierwszym starciu turnieju pokonały Portugalię, dwa dni później Ukrainę, a ostatnio okazały się lepsze od Belgii. W starciu z wymagającymi Belgijkami, Włoszki wygrały zdecydowanie (3:0), mimo chwil słabości i sporej liczby błędów, szczególnie w polu zagrywki. Wicemistrzynie świata były skuteczniejsze od rywalek w ataku i miały też lepsze przyjęcie.

Reprezentacja Słowenii w dwóch pierwszych meczach na ME nie wygrała nawet seta. Słowenki przegrały z Polską oraz Belgią. Jednak w ostatnim meczu pewnie pokonały Portugalię (3:0) i morale w zespole podskoczyły do góry. Podopieczne Alessandro Chiappiniego zajmują obecnie czwarte miejsce w grupie B (ostatnie gwarantujące awans) i marzą o wyjściu z grupy. Wygrana z Włoszkami w dużym stopniu pomogłaby w tym.

Transmisja meczu Włochy - Słowenia od godziny 20:50 w Polsacie Sport.