Bieniek przeniósł się do mistrza Włoch przed tym sezonem, zamieniając ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle na Lube. Znowu będzie miał okazję trenować z De Giorgim, który prowadził polski zespół w latach 2015-2017.
 
Polak nie jest jedynym zawodnikiem, który wciąż broni barw swojego zespołu narodowego. Do zespołu wkrótce dołączą także Osmany Juantorena, Simone Anzani (Włochy), Bruno Rezende i Yoandy Leal (Brazylia), Robertlandy Simon (Kuba) oraz Amir Ghafour (Iran). Bieniek znalazł się w kadrze Vitala Heynena na mistrzostwa Europy (12-29 września) oraz Puchar Świata (1-15 października).
 
De Giorgi od początku okresu przygotowawczego będzie miał do dyspozycji między innymi nowego zawodnika, Kamila Rychlickiego. Ponadto pracę nad formą rozpoczęli Jiri Kovar oraz Jacopo Massari oraz kilku zawodników stanowiących zaplecze zespołu.
 
Mistrz Włoch spędzi ten tydzień na zajęciach na siłowni i pracując nad formą fizyczną. Treningi techniczne odbędą się w hali Forum Eurosoles. Dodatkowym punktem programu ma być gra w siatkówkę plażową.
 
Celem na ten sezon jest oczywiście obrona mistrzowskiego tytułu.