Mistrz Włoch wrócił do treningów bez reprezentanta Polski

Siatkówka
Mistrz Włoch wrócił do treningów bez reprezentanta Polski
fot. CyfraSport

W najlepsze trwa sezon reprezentacyjny, z kolei powoli do życia wracają zespoły klubowe. Do treningów wróciły już czołowe zespoły Serie A1 z mistrzem, Cucine Lube Civitanova na czele. Nowym podopiecznym trenera Ferdinando de Giorgiego będzie Mateusz Bieniek, jednak środkowy dołączy do zespołu dopiero za kilka tygodni.

Bieniek przeniósł się do mistrza Włoch przed tym sezonem, zamieniając ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle na Lube. Znowu będzie miał okazję trenować z De Giorgim, który prowadził polski zespół w latach 2015-2017.
 
Polak nie jest jedynym zawodnikiem, który wciąż broni barw swojego zespołu narodowego. Do zespołu wkrótce dołączą także Osmany Juantorena, Simone Anzani (Włochy), Bruno Rezende i Yoandy Leal (Brazylia), Robertlandy Simon (Kuba) oraz Amir Ghafour (Iran). Bieniek znalazł się w kadrze Vitala Heynena na mistrzostwa Europy (12-29 września) oraz Puchar Świata (1-15 października).
 
De Giorgi od początku okresu przygotowawczego będzie miał do dyspozycji między innymi nowego zawodnika, Kamila Rychlickiego. Ponadto pracę nad formą rozpoczęli Jiri Kovar oraz Jacopo Massari oraz kilku zawodników stanowiących zaplecze zespołu.
 
Mistrz Włoch spędzi ten tydzień na zajęciach na siłowni i pracując nad formą fizyczną. Treningi techniczne odbędą się w hali Forum Eurosoles. Dodatkowym punktem programu ma być gra w siatkówkę plażową.
 
Celem na ten sezon jest oczywiście obrona mistrzowskiego tytułu.
ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze