Nie lekceważ debiutanta! Historyczny set portugalskich siatkarek (WIDEO)

Siatkarki reprezentacji Portugalii debiutują w finałach mistrzostw Europy i we wcześniejszych meczach nie miały wiele do powiedzenia, zdecydowanie przegrywając z wyżej notowanymi przeciwniczkami. W spotkaniu przeciwko Belgii udowodniły jednak, że nie można ich lekceważyć. Dzięki ambitnej postawie zdołały wygrać pierwszego seta w historii swych występów w ME.

We wcześniejszych grach Portugalki nie miały wiele do powiedzenia, gładko przegrywając z Włochami, Polską i Słowenią. Jedynie w dwóch pierwszych setach spotkania z drużyną Słowenii siatkarki z Półwyspu Iberyjskiego zdołały dobrnąć do granicy dwudziestu oczek. W trzecim przegrały jednak 9:25 i po trzech meczach zamykały tabelę grupy z bilansem meczów 0–3 i setów 0–9.

Nikt chyba nie przypuszczał, że pierwszy wygrany set podopieczne trenera Jose Francisco Santosa zaliczą w meczu z Belgijkami. Tym bardziej, że w premierowej partii poniosły klęskę 13:25. W drugiej odsłonie rywalki pozwoliły im jednak na więcej. Po serii dobrych zagrywek Helene Monteiro Portugalki uzyskały przewagę 20:17, potem przeciwniczki zdołały odrobić straty, a seta zwieńczyła rywalizacja na przewagi. Zwycięsko wyszła z niej mniej doświadczona ekipa Portugalii, która po ataku Julii Kavalenki mogła świętować pierwszego wygranego seta w historii swych występów w finałach ME.

Historyczny set portugalskich siatkarek w załączonym materiale wideo.