Nowy rywal Krychowiaka! Mistrz Europy wzmocni pomoc Lokomotiwu

Piłka nożna
Nowy rywal Krychowiaka! Mistrz Europy wzmocni pomoc Lokomotiwu
fot. PAP

O odejściu Joao Mario z Interu Mediolan mówiło się niemal od początku okienka transferowego, a transfer Portugalczyka stał się faktem w ostatnich jego dniach. Pomocnik przeniósł się do Lokomotiwu Moskwa na zasadzie wypożyczenia z opcją wykupu.

Z transferem Joao Mario do Interu wiązano ogromne nadzieje: Portugalczyk, który przeniósł się do Mediolanu za 40 milionów kilka lat temu nigdy jednak nie zaprezentował we Włoszech potencjału, o jakim się mówiło w jego kontekście. Pochodzący z Angoli reprezentant Portugalii robił furorę w Sportingu i po zdobyciu mistrzostwa Europy w 2016 roku łączyło się go z najlepszymi klubami Europy.
 
Dla Nerrazurrich rozegrał jednak 69 spotkań w ciągu trzech sezonów i nigdy nie wszedł na oczekiwany poziom. W międzyczasie był wypożyczony do West Hamu, gdzie także nie pokazał niczego szczególnego. Teraz będzie miał okazję odbudować się w Rosji, gdzie stworzy drugę linię z Grzegorzem Krychowiakiem.
 
Lokomotiw ma prawo wykupić piłkarza, jeśli zdecyduje się wyłożyć na niego 18 milionów euro po sezonie 2019/2020. 43-krotny reprezentant Portugalii zasili "Parowozy" na zasadzie wypożyczenia.
 
 
Zespół z Moskwy jest trzecią siłą rosyjskiej Premier Ligi po siedmiu rozegranych kolejkach. Zespół Krychowiaka i Macieja Rybusa zdobył 14 punktów, a w tabeli ustępuje tylko Krasnodarowi i Spartakowi Moskwa (gorszy bilans bramkowy).
ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze