Scudetto ważnym celem Heynena na 2020 rok

Siatkówka
Scudetto ważnym celem Heynena na 2020 rok
fot. CyfraSport

Vital Heynen został nowym szkoleniowcem Sir Safety Perugia, jednak ze względu na obowiązki reprezentacyjne do Włoch wróci dopiero w połowie października. Belgijski szkoleniowiec miał już okazję pojawić się w nowym klubie, gdzie porozmawiał z dziennikarzami i poprowadził kilka treningów z częścią nowych podopiecznych.

- Problemem nigdy nie były pieniądze, negocjacje trwały krócej niż 35 sekund. Gdy właściciel Gino Sirci zaproponował mi pracę w maju, byłem zmuszony odmówić. Obiecałem czterem kobietom swojego życia, że spędzę z nimi zimę i musiałbym zerwać obietnicę. Wszystko się jednak zmieniło - opowiedział na łamach "La Gazzetta Dello Sport" o swoich początkach z Sir Safety Perugia Heynen.
 
Elementem łączącym dwie prace Heynena będzie osoba Wilfredo Leona.
 
- Nie traktuję Leona jako zawodnika innego od reszty. Jest jednym z trzynastu w Perugii i jednym z wielu w reprezentacji Polski. Nigdy nie rozmawiam o kimś indywidualnie. Ważna jest filozofia i zespół - dodał.
 
Faworytem do triumfu w Serie A1 i obrony tytułu będzie niezwykle mocne Cucine Lube Civitanova.
 
- Nie oglądam się na inne zespoły, myślę tylko o nas. Jeśli będziemy skupiać się na swojej grze i ją ulepszać, możemy osiągnąć swoje cele. Czy jestem gotowy na kartki od włoskich sędziów? Mam swój charakter i ciężko mi zakończyć spotkanie bez żółtej kartki - powiedział.
 
W jakie sukcesy Heynen celuje w nadchodzącym sezonie?
 
- Jedno ze swoich marzeń już spełniłem, a było to złoto mistrzostw świata. Teraz czas na rok 2020, w którym mam dwa kolejne: są to złoto olimpijskie z Polską oraz Scudetto, czyli tytuł najbardziej fascynującej ligi świata. Kocham Włochy i jednym z moich wielkich marzeń było posiadać tutaj dom. Kupiłem taki w Abruzzo - zakończył Heynen.
ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie