Wojtasik kontuzjowana! Srebrne medalistki ME nie zagrają w mistrzostwach Polski

Siatkówka

Srebrne medalistki mistrzostw Europy w siatkówce plażowej Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek nie wezmą udziału w ORLEN Mistrzostwach Polski, które rozegrane zostaną od 29 września do 1 września w Toruniu. Przyczyną absencji jest kontuzja Wojtasik.

– Kinga Wojtasik odczuwa ból w kolanie i nie może robić przysiadów. Ma też naciągnięty mięsień przywodziciel w lewej nodze. W środę będziemy w Gdańsku na konsultacji lekarskiej. Wtedy zdecydujemy co robić dalej. Na początku września czeka polską parę udział w turnieju w Rzymie, bardzo ważnym w kontekście walki o punkty do rankingu światowego decydującego o kwalifikacjach olimpijskich. Nie chcieliśmy, żeby gra w Toruniu ewentualnie pogorszyła sytuację. Woleliśmy nie ryzykować – powiedział trener wicemistrzyń Europy Damian Wojtasik. 
 
Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek odniosły na początku sierpnia w Moskwie wielki sukces, zdobywając srebrny medal mistrzostw Europy i były zdecydowanymi faworytkami rywalizacji w ORLEN Mistrzostwach Polski w siatkówce plażowej.

W załączonym materiale wideo skrót finału mistrzostw Europy Kociołek/Wojtasik - Kravcenoka/Graudina 0:2. 
RM, pzps.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie