Arka Gdynia ma nowego prezesa

Piłka nożna
Arka Gdynia ma nowego prezesa
fot. Cyfrasport

Grzegorz Stańczuk został prezesem występującej w piłkarskiej ekstraklasie Arki. Niespełna 34-letni działacz zastąpił zwolnionego we wtorek przez Radę Nadzorczą Wojciecha Pertkiewicza. Gdynianie pozyskali też Marko Vejinovica, który podpisał trzyletni kontrakt.

Przez ostatnie cztery lata Stańczuk pracował w Ekstraklasie S.A. na stanowisku Starszego Managera ds. Sponsoringu i Rozwoju Biznesu. Z kolei Pertkiewicz był prezesem Arki od czerwca 2012 roku. Udało mu się oddłużyć klub, który w 2016 roku wywalczył awans do ekstraklasy.

 

W lipcu 2017 roku większościowym właścicielem Arki został zaledwie 20-letni wówczas Dominik Midak i po dwóch latach współpracy drogi tych panów rozeszły się. - Rozstaliśmy się za porozumieniem stron w bardzo dobrej atmosferze, ale chcemy zrobić krok do przodu, bo Arka nie może w każdym roku bronić się przed spadkiem – wyjaśnił Midak.

 

Gdynianie są jedyną drużyną w ekstraklasie, która nie odniosła jeszcze zwycięstwa. W sześciu meczach żółto-niebiescy, którzy zamykają tabelę, zanotowali dwa remisy i cztery porażki. W piątek o 18 w pierwszym spotkaniu siódmej kolejki żółto-niebiescy podejmą Górnika Zabrze.

 

Tuż przed zamknięciem okienka transferowego Arka pozyskała Marko Vejinovica, który podpisał trzyletni kontrakt. Holender grał już w gdyńskim zespole na wiosnę na zasadzie wypożyczenia z AZ Alkmaar i pokazał się z bardzo dobrej strony. 29-letni środkowy pomocnik wystąpił w 14 ligowych meczach, zdobył w nich pięć bramek i w dużej mierze dzięki niemu żółto-niebiescy uniknęli degradacji.

 

WYNIKI I TABELA PKO EKSTRAKLASY 

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie