Liga Mistrzów: Niespodzianek nie było, gospodarze górą. Awans Ajaksu, Slavii i Club Brugge

W środę poznaliśmy wszystkich uczestników Ligi Mistrzów. Awans do fazy grupowej tych elitarnych rozgrywek wywalczyli piłkarze Ajaksu Amsterdam, Slavii Praga oraz Club Brugge.

Półfinalista poprzedniej edycji Ligi Mistrzów Ajax Amsterdam przed tygodniem nieoczekiwanie tylko zremisował bezbramkowo na Cyprze z APOEL-em Nikozji w pierwszym meczu 4. rundy eliminacji. Dlatego podopieczni Erika ten Haga na własnym terenie od początku zdecydowanie zaatakowali.

Przewaga gospodarzy była bezdyskusyjna, ale goście mądrze się bronili. Mistrzowie Holandii dopięli swego tuż przed przerwą. W 43. minucie Edson Alvarez po podaniu Hakima Ziyecha pokonał Vida Beleca. Meksykanin strzałem głową dał miejscowym prowadzenie.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Inicjatywa należała do Ajaksu, ale APOEL raz za razem starał się wyprowadzać kontrę. Jednak półfinalista LM z poprzedniego sezonu nie dał odebrać sobie awansu. W 80. minucie Dusan Tadić po podaniu Klaasa-Jana Huntelaara ustalił wynik i przypieczętował awans Ajaksu do fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Slavia Praga, która rywalizowała z CFR Cluj, tydzień temu wygrała w Rumunii 1:0. Tym razem padł identyczny rezultat. Mistrzowie Czech okazali się minimalnie lepsi od podopiecznych Dana Petrescu. Wygraną Czechom zapewnił w 66. minucie Jan Boril.

W fazie grupowej piłkarskiego raju zagra również najlepsza belgijska drużyna. Mistrz tego kraju - Club Brugge przed tygodniem wygrał 1:0 w Linzu z tamtejszym LASK-iem. W rewanżu Belgowie również okazali się lepsi o jedną bramkę. Z tym, że w Brugii padł wynik 2:1.

Prowadzenie gospodarzom w 70. minucie dał Hans Vanaken. Na trafienie gracza Club Brugge błyskawicznie odpowiedział Joao Klauss, który strzałem z rzutu karnego pokonał Simona Mignoleta. Ostatnie słowo należało jednak do drużyny prowadzonej przez Philippe'a Clementa. W 89. minucie Emmanuel Dennis, który minutę wcześniej pojawił się na murawie strzelił zwycięskiego gola.

Losowanie fazy grupowej LM odbędzie się 29 sierpnia w Monako. Pierwszą kolejkę zaplanowano na 17 i 18 września, a ostatnią na 10 i 11 grudnia. Finał odbędzie się 30 maja 2020 roku w Stambule.

Mistrz Polski Piast Gliwice z eliminacjami Champions League pożegnał się już w pierwszej rundzie, a później odpadł w 2. rundzie eliminacji Ligi Europy.

Wyniki 4. rundy eliminacji Ligi Mistrzów (gwiazdka oznacza awans):

*Club Brugge - LASK Linz                 2:1 (0:0); pierwszy mecz 1:0
        *Ajax Amsterdam - APOEL Nikozja           2:0 (1:0); 0:0
        *Slavia Praga - CFR Cluj                  1:0 (0:0); 1:0

WYNIKI I TERMINARZ EL. LIGI MISTRZÓW

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2019/2020 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.