ME siatkarek 2019: Belgia - Polska. Transmisja w Polsacie Sport

Po dniu odpoczynku polskie siatkarki znowu wkraczają do akcji na trwających w czterech krajach, w tym w Polsce, mistrzostwach Europy. Podopieczne Jacka Nawrockiego w środowe popołudnie zmierzą się z reprezentacją Belgii. Transmisja w Polsacie Sport.

Poprzeczka dla Biało-Czerwonych wzrasta wraz z każdym kolejnym spotkaniem. Na inaugurację zmagań nasze siatkarki pewnie pokonały Słowenię 3:0, aby dzień później uporać się w podobnym stylu z Portugalią. O wiele trudniej było w konfrontacji z Ukrainkami, które potrafiły urwać Polkom jednego seta, lecz ostatecznie przegrały 1:3. - Może to i dobrze, że ten słabszy dzień w naszej grze trafił się właśnie teraz - przyznała po zakończonym meczu Zuzanna Efimienko-Młotkowska.

Polki po trzech rozegranych meczach mają na swoim koncie komplet zwycięstw. To bardzo dobra informacja w kontekście rywalizacji z trudniejszymi rywalkami. Za takie z pewnością należy uznać reprezentację Belgii, która na swoim koncie ma jeden rozegrany mecz więcej. Nasze środowe rywalki wygrały bez straty seta z Ukrainą i Słowenią, aby analogicznie uznać wyższość Włoszkom. We wtorkowej konfrontacji Belgijki pokonały Portugalki, ale dały się zaskoczyć w jednym partii, wygrywając 3:1.

Należy mieć nadzieję, że jeden dzień przerwy sprawi, że wypoczęte Biało-Czerwone przejmą inicjatywę i udowodnią swoje wysokie aspiracje w tym turnieju. Faworytkami są nieznacznie, także z powodu atutu własnego parkietu, Malwina Smarzek i spółka, ale w żaden sposób nie można lekceważyć przeciwniczek. Siatkarki z Beneluksu plasują się tylko oczko wyżej w rankingu CEV niż podopieczne trenera Jacka Nawrockiego. Jednak reprezentantki Polski wiedzą, jak pokonać Belgijki. Pokazały to w tegorocznej Lidze Narodów, kiedy wygrały z nimi w Kortrijk 3:1. Na mistrzostwach Starego Kontynentu będą chciały powtórzyć ten rezultat.

Historia spotkań Polski z Belgią zdecydowanie przemawia na naszą korzyść. Obie reprezentacje mierzyły się ostatni raz miesiąc temu w starciu towarzyskim. Wówczas Biało-Czerwone zwyciężyły bez straty seta. Ostatni mecz o stawkę to 5 czerwca i wspomniana Liga Narodów. Ostatni triumf Belgii przeciwko Polsce miał miejsce w 2015 roku (3:2). Na dwanaście ostatnich konfrontacji od 2009 roku reprezentacja Polski wygrała siedmiokrotnie. Miejmy nadzieję, że kolejne zwycięstwo uda się dopisać w środowy wieczór.

WYNIKI I TABELE ME SIATKAREK

Transmisja meczu Belgia - Polska o godz. 17:20 w Polsacie Sport. Początek studia o godz. 16:30.