ME siatkarek 2019: Polska – Belgia. Relacja i wynik na żywo

Siatkówka

Polskie siatkarki powalczą o czwarte zwycięstwo na mistrzostwach Europy 2019. Rywalem będzie reprezentacja Belgii. Relacja na żywo z meczu Polska – Belgia na Polsatsport.pl od godziny 17.30.

Podopieczne trenera Jacka Nawrockiego w trzech dotychczasowych spotkaniach ME, rozegranych w Łódzkiej Atlas Arenie, odniosły trzy zwycięstwa. Na inaugurację pokonały Słowenię 3:0, potem – także w trzech setach – uporały się z Portugalią, a w poniedziałek ograły 3:1 Ukrainę. Trzy zwycięstwa dały biało-czerwonym awans do 1/8 finału. Teraz czas na starcia z dwoma najtrudniejszymi rywalami – reprezentacją Belgii oraz faworytkami grupy B Włoszkami. Będą to mecze o czołowe miejsca w tabeli.  
 
– Z tymi słabszymi rywalami musiałyśmy być cierpliwe. Ale na Belgię skoczy nam adrenalina i będziemy tak naładowane pozytywnie, że to będzie dobry mecz. Będziemy gotowe, żeby walczyć i wrzucić piąty bieg. Mam nadzieję, że w środę będzie ogień – powiedziała rozgrywająca reprezentacji Polski Joanna Wołosz.
 
Gra Belgijek we wcześniejszych meczach mocno falowała. Na początek pokonały 3:0 Ukrainę, potem 3:0 Słowenię, ale w starciu z Włoszkami przegrały w trzech odsłonach. W poniedziałkowej konfrontacji z debiutującą w ME Portugalią (3:1) podopiecznym trenera Gerta Van De Broeka zdarzały się słabsze fragmenty, co skończyło się przegranym setem. Jaką dyspozycję zaprezentują w starciu z Polską?
 
Relacja na żywo z meczu Polska – Belgia na Polsatsport.pl w środę 28 sierpnia od godziny 17.30.
 
RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze