MP w siatkówce plażowej: Bez mistrzyń i mistrzów Polski

Siatkówka
MP w siatkówce plażowej: Bez mistrzyń i mistrzów Polski
fot. Facebook

Krótkie, polskie lato dobiega końca. Przed nami 26. finały mistrzostw Polski w siatkówce plażowej panów i 22. pań. Arena rywalizacji będzie w tym sezonie wyjątkowo urokliwa. Turniej zostanie rozegrany w anturażu Rynku Nowomiejskiego w Toruniu. Na placu, gdzie w latach 60-tych minionego wieku, kręcono legendarny film “Prawo i pięść”. Przed pierwszym klapsem wiemy jedno. Złota z Krakowa na pewno nie obronią Katarzyna Kociołek i Kinga Wojtasik oraz Piotr Kantor i Bartosz Łosiak.

Trzykrotni mistrzowie Polski zachęcali do odwiedzin imprezy z jej oficjalnego plakatu, ale w turnieju nie wystąpią. Kantor wciąż leczy kontuzję po fatalnym lądowaniu na moskiewskim piasku podczas ME. Nasz blokujący liczy na to, że wykuruje się przed finałami cyklu World Tour w Rzymie. Łosiak nie zdecydował się zaś na grę w Toruniu z innym partnerem. W tej sytuacji głównymi kandydatami do złota stają się Grzegorz Fijałek i Michał Bryl. Dwa lata temu stanęli wspólnie na trzecim stopniu podium, rok temu na drugim, teraz celują w złoto. Największymi rywalami czwartej pary rankingu światowego będą zapewne Jakub Szałankiewicz i Maciej Rudol, którzy w tym sezonie wygrali jednogwiazdkowy turniej w Aydin a podczas niedawnego pobytu w Moskwie pokonali w dwóch setach brazylijski dream team czyli duet Evandro/Bruno. Możemy się spodziewać, że karty rozdawać też będą Mariusz Prudel wraz z Mikołajem Miszczukiem oraz głodne sukcesu i prężące muskuły pary krajowe na czele z Jędrzejem Brożyniakiem i Piotrem Janiakiem, Michałem Kądziołą i Marcinem Ociepskim czy też Martinem Chiniewiczem i Michałem Koryckim.

 

U kobiet najwyżej stały akcje Katarzyny Kociołek i Kingi Wojtasik, które 11 sierpnia na Łużnikach w świetnym stylu wywalczyły wicemistrzostwo Europy, ale na ostatniej prostej przed mistrzostwami Polski wszystko się zmieniło. W poniedziałek nasz duet numer jeden, w nagrodę za srebro w Moskwie, został zaproszony do Ministerstwa Sportu i Turystyki, po czym wycofał się z turnieju. Powodem uraz lewego kolana Kingi. Nasza olimpijka z Rio de Janeiro na swój dziesiąty medal w historii będzie musiała poczekać do przyszłego roku. W tej sytuacji faworytkami stają się pary kadrowe czyli Monika Brzostek i Aleksandra Gromadowska oraz Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz, które po turnieju World Tour w Warszawie wymieniły się partnerkami. W podium celują też młode Martyna Kłoda i Agata Ceynowa, ale nie możemy zapominać o innych. Dorota Strąg i Magdalena Saad czy Kinga Legieta i Aneta Kaczmarek też mają swoje marzenia.

 

W Toruniu poznamy zatem nowych mistrzów Polski, nowe mistrzynie Polski, a być może również następcę Srdjana Veckowa na stanowisku trenera reprezentacji kobiet. Według informacji polsatsport.pl Polski Związek Piłki Siatkowej ma podpisać z nowym szkoleniowcem długofalową, pięcioletnią umowę.

 

Ozdobą, dziesiątej jubileuszowej edycji Bella Plaży Gotyku - ubraną w tym roku w szaty mistrzostw kraju - będzie sobotni mecz gwiazd, którego obsada prezentuje się rewelacyjnie. W zespołach, które poprowadzą trenerzy Edward Skorek i Jakub Bednaruk wystąpią - będąca od kilku dni na sportowej emeryturze - Katarzyna Skowrońska-Dolata, Łukaszowie Kaczmarek i Wiśniewski z ZAKSY Kędzierzyn-Koźle oraz Kamil Droszyński i Kacper Piechocki z PGE Skry Bełchatów. Dobra zabawa z misją w tle gwarantowana. Bednaruk – pełniący rolę trenera reprezentacji Polski podczas finału Ligi Narodów – wręczy brązowy medal z Chicago osobie, która wylicytowała go na rzecz Fundacji Herosi. A decydujące spotkania turnieju kobiet i mężczyzn od soboty w Polsacie Sport News.

Bartosz Heller, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze