Bolton uratowany od upadku dzięki... perkusiście Pink Floyd

Piłka nożna
Bolton uratowany od upadku dzięki... perkusiście Pink Floyd
fot. PAP

Fani Boltonu Wanderers mogą mówić o ogromnym szczęściu. Balansujący nad krawędzią upadku klub został wykupiony w ostatniej chwili przez firmę Football Ventures. Duża w tym zasługa perkusisty Pink Floyd Nicka Masona, który znacząco wsparł całe przedsięwzięcie.

Wielu ekspertów na Wyspach Brytyjskich wróżyło, że Bolton wkrótce podzieli los Bury FC, które wycofało się z rozgrywek ze względu na problemy finansowe. W ostatnim momencie na pomoc 4-krotnym zdobywcom Pucharu Anglii ruszył zagorzały kibic "Kłusaków" perkusista Nick Mason. Członek kultowego zespoły rockowego, który współpracuje z Football Ventures pomógł w negocjacjach dotyczących przejęcia klubu. Ostatecznie zasłużona marka trafiła w ręce nowych właścicieli za sumę 10 milionów funtów.

 

Bolton występuje obecnie na trzecim poziomie rozgrywkowym w Anglii. O utrzymanie będzie jednak bardzo trudno. Klub został ukarany przed startem rozgrywek dwunastoma ujemnymi punktami. Podopieczni Phila Parkinsona przegrali trzy z czterech pierwszych spotkań w nowym sezonie i zaledwie bezbramkowo zremisowali z Coventry City.

 

 

kl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze