Ekstraliga rugby: Juvenia stawia na młodych

Inne
Ekstraliga rugby: Juvenia stawia na młodych
fot. PAP

Młodzi, zdolni zawodnicy mają stanowić o obliczu Juvenii Kraków w nadchodzących rozgrywkach ekstraligi rugby - uważa trener "Smoków" Konrad Jarosz. Celem zespołu jest przede wszystkim utrzymanie się w najwyższej klasie rozgrywkowej.

- Wiemy, że nie jesteśmy jeszcze w stanie walczyć o najwyższe pozycje. Postaramy się jednak sprawić kilka niespodzianek - powiedział szkoleniowiec krakowian.

 

W stolicy Małopolski nie brak teraz młodych, zdolnych zawodników grających w rugby. Jednak ma to swoje minusy. Jarosz miał latem problem ze zorganizowaniem planu zajęć ze względu na licznie wyjazdy graczy na turnieje czy zgrupowania młodzieżowych kadr narodowych. Dlatego - jak powiedział trener - postawa jego podopiecznych, w pierwszym meczu ligowym (w sobotę ze Skrą Warszawa) jest wielką niewiadomą.

 

Jak poinformował rzecznik krakowskiego klubu Kajetan Cyganik z zespołu nikt nie odszedł.

 

- Do rozgrywek ligowych zostanie zgłoszonych 45 zawodników. Do pierwszej drużyny dołączono sześciu graczy, którzy zdobyli mistrzostwo Polski juniorów. Są to: Artur Bryl, Jacek Kozioł, Marcin Morus, Jakub Syska, Mateusz Polakiewicz, Michał Szwarc - poinformował Cyganik.

 

Poza tym w trzech lub czterech pierwszych meczach ligowych Juvenię wzmocni przebywający na stałe w Belgii Adam Grabski (zgodę na to wyraził jego klub). W 2018 r. były gracz "Smoków" wyjechał z Polski, ale korzystając z przerwy w rozgrywkach belgijskich zdecydował się wrócić "na chwilę" do krakowskiego zespołu.

 

Po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją do gry wraca Carlos Canizales.

 

W poprzednim sezonie krakowianie zakończyli rozgrywki na siódmym miejscu.

 

Terminarz spotkań drużyny z Małopolski:

 

Skra Warszawa – Juvenia (31.8.),

Juvenia – Budowlani Lublin (7.9.),

Orkan Sochaczew – Juvenia (15.9.),

Arka Gdynia – Juvenia (28.9.),

Lechia Gdańsk – Juvenia (12.10.),

Juvenia – Ogniwo Sopot (19.10.),

Master Pharm Rugby Łódź – Juvenia (8 lub 9.11.),

Juvenia – Pogoń Siedlce (16 lub 17.11.). 

JA, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze