Komenda skomentował powołanie od Heynena

Siatkówka

- Czuję się wyróżniony i dumny z tego, że trener Heynen zdecydował się zaprosić mnie na zgrupowanie do Arłamowa - powiedział Marcin Komenda, który wraz z kadrą przygotowuje się do ME 2019.

Paweł Sikora: Jak odebrał Pan wiadomość o powołaniu na zgrupowanie przed mistrzostwami Europy?

 

Marcin Komenda: Czuję się wyróżniony i dumny z tego, że trener zdecydował się zaprosić mnie na zgrupowanie do Arłamowa. Jestem zdeterminowany do pracy i dam z siebie wszystko, żeby godnie reprezentować Polskę na mistrzostwach Europy.

 

Jakie były okoliczności powołania Pana przez trenera Vitala Heynena?

 

Trener już wcześniej informował mnie, że jestem brany pod uwagę przy ustalaniu kadry na mistrzostwa Europy i czekałem na ostateczne potwierdzenie. Informacja o tym, że pojadę dotarła do mnie około dwóch tygodni temu. Dostałem od trenera wiadomość z zapytaniem jak się czuję i czy jestem gotowy dołączyć do zgrupowania. Bez wahania potwierdziłem swój przyjazd.

 

Jakim zawodnikiem jest Bartosz Kurek?

 

Bartosz to niekwestionowany lider tej drużyny. Pokazał swój kunszt na mistrzostwach świata i wierzymy, że niedługo także poprowadzi nas do kolejnych zwycięstw. Bardzo cieszę się, że mogę zagrać w jednym zespole z zawodnikiem tej klasy. Jego doświadczenie na pewno zaprocentuje i będzie dużym wsparciem dla nas wszystkich.

 

Cała rozmowa z Marcinem Komendą w załączonym materiale wideo.

Paweł Sikora, kl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze