Liga Europy: Legia odpadła po golu w doliczonym czasie gry

Polska bez przedstawiciela w fazie grupowej Ligi Europy. Legia Warszawa przegrała na wyjeździe z Rangers FC (0:1) i pożegnała się z rozgrywkami na etapie ostatniej rundy eliminacji. Decydującego gola strzelił Alfredo Morelos w doliczonym czasie gry.

Spotkanie rozpoczęło się od groźnego ataku gospodarzy, ale to Legia oddała pierwszy celny strzał. W 2. minucie Sandro Kulenović strzelał z pola karnego, lecz zrobił to zbyt lekko i Alan McGregor nie miał problemu z interwencją. Chwilę później Sheyi Ojo znalazł się w niezłej sytuacji, ale uderzył obok bramki.

O ile niewykorzystanie tej okazji można było wytłumaczyć, tak trudno znaleźć wytłumaczenia dla Alfredo Morelosa, który w 10. minucie głową z bliskiej odległości uderzył niecelnie. Napastnik Rangersów miał idealną sytuację, lecz Radosław Majecki nie musiał nawet interweniować.

Później swoich szans ponownie szukali Ojo i Morelos, lecz w 34. minucie to Legia mogła wyjść na prowadzenie. W okolicach bramki gospodarzy szarżował Luquinhas, udało mu się dojść do sytuacji strzeleckiej, lecz oddał zbyt lekki strzał. W doliczonym czasie pierwszej połowy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego uderzył William Remy, ale, niestety dla "Wojskowych", niecelnie.

W 54. minucie raz jeszcze w polu karnym Legii znalazł się Morelos. Jego strzał ofiarnie wślizgiem zablokował jednak Artur Jędrzejczyk. Kwadrans później Rangersi doszli do dwóch bardzo dobrych sytuacji. Najpierw strzał Ojo efektownie obronił Majecki, a uderzenie Morelosa poszybowało tuż obok słupka bramki strzeżonej przez młodego golkipera.

Choć Rangersi mieli przewagę, nie potrafili udokumentować jej golem. Raz jeszcze swojej szansy z dystansu szukał też Luquinhas, lecz uderzył nad bramką. W doliczonym czasie gry w polu karnym gospodarzy dobrze znalazł się Jarosław Niezgoda, ale na posterunku był McGregor. Kiedy wydawało się, że do rozstrzygnięcia losów dwumeczu konieczna będzie dogrywka, wreszcie skuteczny okazał się Morelos. Napastnik Rangersów wykorzystał dośrodkowanie i głową pokonał Majeckiego.

Rangers FC - Legia Warszawa 1:0 (0:0)
Bramka: Morelos 90

Rangers FC: Alan McGregor - James Tavernier, Connor Goldson, Nikola Katić, Borna Barisić (64. Jon Flanagan), Scott Arfield (73. Jordan Jones), Ryan Jack, Steven Davis, Joe Aribo, Sheyi Ojo (90. Glen Kamara), Alfredo Morelos

Legia Warszawa: Radosław Majecki - Paweł Stolarski (73. Dominik Nagy), Artur Jędrzejczyk, Igor Lewczuk, Luis Rocha, Marko Vesović, Andre Martins, Cafu, Luquinhas, Walerian Gwilia, Sandro Kulenović (56. Jarosław Niezgoda)

Żółte kartki: Barisić, Katić, Jones - Stolarski, Lewczuk

Pierwszy mecz: 0:0 Awans: Rangers FC

WYNIKI I TERMINARZ LIGI EUROPY

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2019/2020 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.