Liga Europy: Wyniki rewanżowych meczów IV rundy eliminacji

Celtic Glasgow, Eintracht Frankfurt, PSV Eindhoven czy Wolverhampton Wanderers znalazły się wśród drużyn, które wywalczyły awans do fazy grupowej Ligi Europy. W czwartek gola strzelił m.in. Karol Świderski, ale jego PAOK Saloniki pożegnał się z rozgrywkami. Sprawdźcie wyniki rewanżowych meczów IV rundy eliminacji LE.

Legia Warszawa przegrała na wyjeździe z Rangers FC 0:1 w decydującej rundzie eliminacji piłkarskiej Ligi Europy. Zwycięską bramkę zdobył w doliczonym czasie drugiej połowy Kolumbijczyk Alfredo Morelos. W ubiegłym tygodniu w Warszawie padł bezbramkowy remis.

PAOK wygrał w Salonikach ze Slovanem Bratysława 3:2, a Świderski trafił na 2:1 dla gospodarzy w 50. minucie (grał od początku drugiej połowy). Jednak przed tygodniem mistrz Grecji przegrał na Słowacji 0:1 i odpadł, ponieważ miał mniej bramek strzelonych na wyjeździe.

Awans wywalczył Łudogorec Razgrad, który wyeliminował NK Maribor (0:0 w pierwszym meczu u siebie, 2:2 w rewanżu w Słowenii). W bułgarskiej ekipie od 85. minuty grał Jakub Świerczok, natomiast Jacek Góralski był poza kadrą.

Drugi raz z rzędu w fazie grupowej wystąpi luksemburski klub F91 Dudelange. Zespół, który w ubiegłym roku pokonał w eliminacjach Legię, tym razem wygrał po rzutach karnych z Araratem-Armenia. Przed tygodniem przegrał 1:2, ale w czwartek odrobił stratę.

Wyniki rewanżowych meczów IV rundy eliminacji Ligi Europy:

Karabach Agdam - Linfield 2:1 (1:0)

Pierwszy mecz: 2:3. Awans: Karabach Agdam

Riga FC - FC Kopenhaga 1:0 (0:0)

Pierwszy mecz: 1:3. Awans: FC Kopenhaga

AIK Sztokholm - Celtic Glasgow 1:4 (1:2)

Pierwszy mecz: 0:2. Awans: Celtic Glasgow

Apollon Limassol - PSV Eindhoven 0:4 (0:0)

Pierwszy mecz: 1:2. Awans: Partizan Belgrad

PAOK Saloniki - Slovan Bratysława 3:2 (0:1)

Pierwszy mecz: 0:1. Awans: Slovan Bratysława

Zoria Ługańsk - Espanyol Barcelona 2:2 (0:1)

Pierwszy mecz: 1:3. Awans: Espanyol Barcelona

Spartak Moskwa - Sporting Braga 1:2 (0:2)

Pierwszy mecz: 0:1. Awans: Sporting Braga

Royal Antwerp - AZ Alkmaar 1:4 po dogrywce (0:0, 1:1)

Pierwszy mecz: 1:1. Awans: AZ Alkmaar

Hapoel Beer Szewa - Feyenoord Rotterdam 0:3 (0:0)

Pierwszy mecz: 0:3. Awans: Feyenoord Rotterdam

Trabzonspor - AEK Ateny 0:2 (0:2)

Pierwszy mecz: 3:1. Awans: Trabzonspor

F91 Dudelange - Ararat-Armenia 2:1 (0:1, 2:1), k. 5:4

Pierwszy mecz: 1:2. Awans: F91 Dudelange

Ferencvaros Budapeszt - Suduva Mariampol 4:2 (2:1)

Pierwszy mecz: 0:0. Awans: Ferencvaros Budapeszt

HNK Rijeka - KAA Gent 1:1 (1:1)

Pierwszy mecz: 1:2. Awans: KAA Gent

NK Maribor - Łudogorec Razgrad 2:2 (0:2)

Pierwszy mecz: 0:0. Awans: Łudogorec Razgrad

Eintracht Frankfurt - RC Strasbourg 3:0 (1:0)

Pierwszy mecz: 0:1. Awans: Eintracht Frankfurt

Rangers FC - Legia Warszawa 1:0 (0:0)

Pierwszy mecz: 0:0. Awans: Rangers FC

Wolverhampton Wanderers - Torino FC 2:1 (1:0)

Pierwszy mecz: 3:2. Awans: Wolverhampton Wanderers

Vitoria Guimaraes - FCSB 1:0 (0:0)

Pierwszy mecz: 0:0. Awans: Vitoria Guimaraes

WYNIKI I TERMINARZ LIGI EUROPY

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2019/2020 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.