Rywalizacja Ronaldo i Messiego jest być może najważniejszą w historii nowożytnego futbolu. Przez długie lata jako piłkarze Barcelony i Realu Madryt, Portugalczyk i Argentyńczyk walczyli o trofea indywidualne oraz drużynowe w Hiszpanii i na arenie europejskiej. Po odejściu Portugalczyka do Juventusu sytuacja się zmieniła, jednak obaj wciąż są regularnie nominowani do najważniejszych piłkarskich wyróżnień.
 
- Dzieliliśmy scenę przez piętnaście lat. Zastanawiam się, czy taka historia miała kiedykolwiek miejsce w futbolu. Dwóch piłkarzy, na tej samej scenie, przez cały czas. Oczywiście, że mamy dobre relacje. Wciąż nie zjedliśmy razem kolacji, ale mam nadzieję na to w przyszłości - powiedział Ronaldo, który spotkał się z salwą braw publiczności.
 
- Oczywiście tęsknię za grą w Hiszpanii, gdzie razem z Leo wzajemnie stawialiśmy sobie coraz większe wyzwania. Zarówno ja, jak i Leo jesteśmy ważną częścią historii futbolu - dodał Portugalczyk.
 
Prowadząca zapytała go, czy zamierza zakończyć karierę w tym samym momencie, co Messi.
 
- Są między nami dwa lata różnicy... Myślę, że wyglądam dosyć dobrze na swój wiek. Zamierzam tu być za rok, za dwa i za trzy - zakończył 34-latek.
 
Piłkarzem Roku UEFA został obrońca Liverpoolu i reprezentacji Holandii Virgil van Dijk.
 

WYNIKI I TERMINARZ LIGI MISTRZÓW

 

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2018/2019 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym PolsaciePlusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.