US Open: Osaka za mocna dla Linette

Magda Linette odpadła w drugiej rundzie wielkoszlemowego US Open w Nowym Jorku. Polska tenisistka przegrała z liderką światowego rankingu, broniąca tytułu Japonką Naomi Osaką 2:6, 4:6.

Linette dobrze rozpoczęła pojedynek, prowadziła w pierwszym secie 2:1. Od tego momentu przegrała jednak pięć kolejnych gemów.

Druga partia zaczęła się jeszcze lepiej dla Polki niż pierwsza. Dzięki swojej konsekwentnej grze, ale też licznym błędom faworyzowanej rywalki szybko objęła prowadzenie 3:0. Na dodatek w czwartym gemie Linette prowadziła przy serwisie Osaki 40-15.

Od tego momentu jednak Japonka zaczęła grać uważniej i coraz częściej trafiała w kort, dzięki czemu zaczęła szybko odrabiać straty. Doprowadziła do stanu 3:3, a następnie 5:3.

Wprawdzie Polka zdołała jeszcze wygrać gema, ale w kolejnym - przy serwisie Osaki - miała już niewiele do powiedzenia. Broniąca tytułu liderka rankingu WTA zakończyła pojedynek przy pierwszej piłce meczowej.

- Cieszę się, że nie musiałam grać trzeciego seta. Szczerze mówiąc, chciałam skończyć ten pojedynek najszybciej jak to możliwe, ponieważ nie chciałam przebywać za długo na słońcu - powiedziała zadowolona Osaka, przy okazji dziękując kibicom za doping.

- Jestem bardzo wdzięczna za wsparcie, byliście dla mnie dzisiaj bardzo życzliwi - przyznała Japonka, która w trzeciej rundzie zmierzy się ze zwyciężczynią pojedynku Węgierki Timei Babos z zaledwie 15-letnią Amerykanką Coco Gauff.

Mimo porażki Linette - zajmująca 53. miejsce na światowej liście - będzie miała z Nowego Jorku dobre wspomnienia. Krótko przed rozpoczęciem wielkoszlemowej imprezy wygrała w tym mieście turniej WTA, pierwszy w swojej karierze.

27-letnia Polka wcześniej tylko raz - cztery lata temu - awansowała w US Open do drugiej rundy. W kolejnych edycjach odpadała w pierwszej, trafiając na bardzo mocne rywalki.