Cielepała: Chcę boksować mądrze, z głową

Sporty walki

- Z reguły jest tak, że jeśli chce się znokautować rywala, to nie kończy się walki przed czasem. Będę chciał zawalczyć z głową, mądrze - zapowiedział Mateusz Cielepała przed pojedynkiem z Jackiem Chruślickim na gali Summer Boxing Night II.

Pierwotnie rywalem Cielepały miał być Michał Olaś, który nabawił się kontuzji i musiał wycofać się z pojedynku.

 

- Przygotowywałem się tak, jak zawsze. Nie trenowałem jednak konkretnie pod tego rywala, gdyż nastąpiła zmiana mojego przeciwnika. Pracowałem ciężko, zrobiliśmy wraz z trenerem wszystko, co mogliśmy. Jestem zadowolony z formy i czekam na walkę - stwierdził.

 

Jak przyznał pięściarz, przygotowania przebiegały planowo i zakończyły się szlifowaniem szybkości, na której bazuje.

 

- Trenowałem w Łodzi z trenerem Bogdanem Szubą. Na początku trochę siłowni, żeby zwiększyć masę mięśniową. Później sparingi, szybkość - dodał. 

 

Cielepała nie nastawia się na zakończenie walki przed czasem.

 

- Zobaczymy, jak potoczy się pojedynek. Z reguły jest tak, że jeśli chce się znokautować rywala, to nie kończy się walki przed czasem. Będę chciał zawalczyć z głową, mądrze. Na początku rozpoznać przeciwnika, a później zobaczymy. Jestem silny i szybki, na tym staram się bazować. Jestem nieco mniejszy, zwinniejszy od moich przeciwników. Jest mi łatwiej poruszać się po ringu. Moi rywale słabną z czasem i tym samym wygrywam - przyznał.

 

Zawodnik z Malczyc stwierdził, że wie czego spodziewać się po swoim najbliższym przeciwniku.

 

- Oglądaliśmy wraz z trenerem kilka jego pojedynków, żeby ułożyć pod niego taktykę. Wiem czego spodziewać się w ringu. W sobotę sprawdzę jego słabe strony - zakończył.

 

Transmisja gali Summer Boxing Night II od godziny 19:00 w Polsacie Sport Fight.

BS, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie