Europejska federacja postanowiła przychylić się do licznych próśb kibiców w sprawie cen biletów na mecze wyjazdowe. Od bieżącego sezonu wejściówki na sektor gości w Lidze Mistrzów będą kosztować maksymalnie 70 euro. Z kolei za spotkania Ligi Europy fani nie zapłacą więcej niż 45 euro.

Nowy cennik będzie obowiązywał od fazy grupowej europejskich rozgrywek. Prezydent UEFA Aleksander Ceferin podkreślił, że wyjazdowi kibice nie mogą być wyzyskiwani przez drużyny gospodarzy.

- Kibice są fundamentalną częścią meczu. Przez ustalenie granicy cen biletów chcemy mieć pewność, że fanów jeżdżących za swoją drużyną będzie stać na zakup wejściówek. To oni tworzą wyjątkową atmosferę podczas spotkań - powiedział.

Wysokie ceny biletów były ustalane szczególnie w przypadku meczów z angielskimi drużynami. Przypomnijmy, że Atletico Madryt, czy FC Barcelona sprzedawały wejściówki fanom z Premier League za 90 euro. Wcześniej stowarzyszenia sympatyków Arsenalu, Chelsea oraz Liverpoolu wysłały specjalne pismo do UEFA, w którym żądały obniżenia kosztów wyjazdowych biletów.

WYNIKI I TERMINARZ LIGI MISTRZÓW

WYNIKI I TERMINARZ LIGI EUROPY

 

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2019/2020 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym PolsaciePlusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.