Ligue 1: Czyste konto Bułki w debiucie w PSG

Marcin Bułka zadebiutował w pierwszej drużynie PSG w czwartej kolejce francuskiej Ligue 1. Polski golkiper zachował czyste konto, a mistrzowie kraju wygrali na wyjeździe z Metz (2:0).

Gole dla gości strzelili Angel Di Maria i Eric Maxim Choupo-Moting. Argentyńczyk wykorzystał rzut karny w 11. minucie po faulu na Juanie Bernacie. Z kolei były napastnik Schalke, jak się później okazało, ustalił wynik meczu tuż przerwą.

Dla Bułki był to debiut w barwach PSG. 19-latek trafił do tej ekipy za darmo z juniorskiej drużyny Chelsea w lipcu tego roku. Spekuluje się, że nowym golkiperem ekipy z Paryża zostanie lada chwila Keylor Navas z Realu Madryt. Do drużyny "Królewskich" na zasadzie wypożyczenie ma natomiast przenieść się Alphonse Areola z PSG.

FC Metz - PSG 0:2 (0:2)

Bramki: Di Maria 11, Choupo-Moting 43