Tokio 2020: Specjalne medale dla paraolimpijczyków. Nie uwierzycie z czego są zrobione!

Inne
Tokio 2020: Specjalne medale dla paraolimpijczyków. Nie uwierzycie z czego są zrobione!
fot. PAP

Paraolimpijczycy igrzysk w Tokio 2020 otrzymają specjalne medale, na których oprócz napisu w alfabecie Braille'a będą oznaczenia na otoku oraz szarfie pozwalające osobom niewidomym bezbłędnie rozpoznać złoto, srebro i brąz. To wklęsłe kółeczka na rancie medalu i wypukłe kropki na szarfie.

Jedna wklęsłość oznacza złoto, dwie srebro, a trzy brąz - poinformował Międzynarodowy Komitet Paraolimpijski na swojej stronie internetowej.

 

Na awersie znajdują się motywy przedstawiające elementy środowiska naturalnego w Japonii, m.in. rośliny, drzewa czy też skały.

 

Medale, którymi zostaną nagrodzeni paraolimpijczycy, zostały wykonane, tak jak te przeznaczone dla sportowców bez ułomności, z metali uzyskanych z odpadów, głównie ze smartfonów, metodą recyklingu. Pierwsze pojemniki na odpadki elektroniczne postawiono w wielu miastach Japonii w kwietniu 2017 roku. Po kilku miesiącach akcję rozszerzono instalując je na pocztach oraz na terenach uniwersytetów.

 

Stolica Japonii organizuje igrzyska drugi raz w historii. Po raz pierwszy gościła najlepszych sportowców globu w 1964 r. Przyszłoroczne odbędą się w dniach 24 lipca - 9 sierpnia. 

JA, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze