US Open: Faworytka turnieju odpadła z młodą Amerykanką

Taylor Townsend wygrała z rozstawioną z numerem czwartym rumuńską tenisistką Simoną Halep 2:6, 6:3, 7:6 (7-4) w drugiej rundzie wielkoszlemowego turnieju US Open. Mistrzyni tegorocznego Wimbledonu w dwóch poprzednich latach w Nowym Jorku odpadła po pierwszym meczu.

Korty Flushing Meadows wyraźnie nie służą zawodniczce z Konstancy, która na nich tylko raz w 2015 roku dotarła do półfinału. Rok później odpadła w ćwierćfinale, a teraz po raz trzeci z rzędu odnotowała całkowicie nieudany występ.

Już w pierwszej rundzie była liderka światowego rankingu męczyła się z inną reprezentantką gospodarzy Nicole Gibbs, wygrywając w trzech setach. Po meczu miała wątpliwości, czy może mieć duże aspiracje w Nowym Jorku i czwartkowe spotkanie ze 116. rakietą świata je potwierdziło.

Zaczęło się jednak po myśli faworytki, która pierwszy set wygrała 6:2. W drugim jedno przełamanie więcej zdecydowało o sukcesie Townsend 6:3, a w decydującej partii Amerykanka lepsza okazała się w tie-breaku. Wcześniej, w 10. gemie, Halep obroniła dwa meczbole.

Rumunka długimi fragmentami nie potrafiła znaleźć odpowiedzi na agresywny, momentami nawet chaotyczny styl 23-latki i w miarę upływu czasu zaczęła popełniać coraz więcej błędów, choć tych niewymuszonych to zwyciężczyni miała prawie dwa razy więcej (23-42). W całym spotkaniu to pokonana zdobyła więcej punktów (101-97).

W trzech poprzednich zwycięskich potyczkach z Townsens Halep straciła ledwie 13 gemów.

Ostatnią tenisistką, która wygrała w jednym sezonie Wimbledon i następnie US Open była w 2012 roku Amerykanka Serena Williams.

Townsend w trzeciej rundzie zmierzy się z inną Rumunką - Soraną Cirsteą.