Aguinagalde: Takie akcje są dobre dla Kielc

Piłka ręczna

W sobotę przy okazji Festiwalu Sportów Plażowych w Kielcach kibice mogli oglądać szczypiornistów PGE VIVE. - Myślę, że takie akcje są dobre dla miasta - powiedział Julen Aguinagalde.

Na inaugurację sezonu PGNiG Superligi PGE VIVE Kielce pokonało Stal Mielec 33:20. Po tym meczu drużyna gospodarzy przeniosła się na Rynek, gdzie odbywał się Festiwal Sportów Plażowych. W pokazowym meczu Aguinagalde i jego koledzy w pierwszej połowie grali w piłkę ręczną, natomiast po przerwie w  piłkę nożną.

- Dobrze było. Myślę, że takie akcje są dobre dla miasta - powiedział Hiszpan przed kamerami Polsatu Sport, dla którego nie było to pierwsze spotkanie z piłką ręczną plażową.

Aguinagalde zauważył także pewne podobieństwa do Hiszpanii. Piękna pogoda, plaża... - Jest podobnie. Brakuje tylko sangrii i paelli - dodał z uśmiechem.

- Bardzo fajnie, że kibice chcieli z nami spędzić czas poza halą. Cieszę się, że pojawiła się taka inicjatywa - zauważył Arkadiusz Moryto.

W załączonych materiałach rozmowy z Julenem Aguinagalde, Arkadiuszem Moryto i Markiem Góralczykiem.