Hołowczyc liderem w Baja Poland

Moto
Hołowczyc liderem w Baja Poland
fot. PAP

Krzysztof Hołowczyc (Mini) wygrał w sobotę dwa najdłuższe odcinki specjalne Orlen Baja Poland, szóstej rundy PŚ w rajdach terenowych i prowadzi w klasyfikacji generalnej. Z powodu awarii samochodu wycofał się lider klasyfikacji generalnej cyklu Argentyńczyk Orlando Terranova.

Drugi ze stratą ponad sześciu minut jest Jakub Przygoński (Mini), a trzeci Rosjanin Władimir Wasiliew (Toyota Hilux) - strata 17.27. Zakończenie imprezy w niedzielę.

 

Hołowczyc wygrał dwa sobotnie, ponad 220-kilometrowej długości odcinki specjalne na poligonie w Drawsku Pomorskim.

 

W klasyfikacji generalnej PŚ Przygoński aktualnie zajmuje czwarte miejsce z dorobkiem 58 pkt. Prowadzi Terranova - 90 pkt, przed Wasiliewem - 80 i Czechem Martinem Prokopem - 65.

 

W trzech pozostałych do końca sezonu rundach do zdobycia pozostało łącznie 90 punktów. Rok temu Przygoński był najszybszy w zawodach rozgrywanych w Szczecinie, Drawsku Pomorskim i gminie Dobra.

 

Hołowczyc, który w PŚ nie startuje systematycznie, Baja Poland traktuje prestiżowo, gdyż był jednym z pierwszych organizatorów tej imprezy.

 

- Baja - jak zawsze - będzie dla mnie ważnym startem, imprezę darzę wielkim sentymentem, jestem przecież jednym z jego pierwszych organizatorów - mówi Hołowczyc, który pięć razy był najszybszy w poprzednich edycjach.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze