Z Premier League do Ekstraklasy! Jach nowym zawodnikiem Rakowa Częstochowa

Piłka nożna
Z Premier League do Ekstraklasy! Jach nowym zawodnikiem Rakowa Częstochowa
fot. CyfraSport

Na zasadzie wypożyczenia,do zespołu Rakowa Częstochowa dołączył Jarosław Jach. 25-letni środkowy obrońca ma za sobą nieudaną przygodę zagraniczną - po transferze do Crystal Palace nie zdołał nawet zadebiutować w Premier League, a późniejsze wypożyczenia do Turcji i Mołdawii także trudno zaliczyć do najbardziej udanych. Czy były reprezentant Polski odbuduje się w Ekstraklasie?

- Wracam do Polski po to, aby się odbudować. Mam nadzieję, że poprzez regularną grę, która jest dla mnie głównym celem na ten sezon, uda mi się wrócić na właściwą ścieżkę. Chcę pomóc drużynie w osiągnięciu jak najlepszego wyniku w tym sezonie - powiedział Jach.

 

Wypożyczenie będzie obowiązywać do końca sezonu. Beniaminek zagwarantował sobie możliwość wykupienia zawodnika. 

- Pobyt za granicą zrobił ze mnie bardziej świadomego zawodnika. Zmężniałem, jestem lepszym piłkarzem niż ten, który odchodził z Zagłębia Lubin. Czuję się pewnie mentalnie, dlatego nie boję się o mój powrót na polskie boiska. Trafiam do fajnej drużyny, która buduje akcje od tyłu. Myślę, że idealnie wkomponuję się w zespół. Wierzę, że trener Papszun wyciągnie ze mnie wszystko, co najlepsze, a ja pomogę drużynie swoją grą - dodał Jach.

 

Urodzony w Bielawie Jach jest wychowankiem Lechii Dzierżoniów. od 2013 do 2018 roku reprezentował barwy Zagłębia Lubin, skąd w styczniu 2018 przeniósł się do Crystal Palace. Ostatnie półtora roku spędził na wypożyczeniach w tureckim Caykur Rizespor i mołdawskim Sheriff Tyraspol.

Jach ma na swoim koncie łącznie 6 występów w kwalifikacjach do Ligi Europy i Ligi Mistrzów.

 

ch, rakow.com
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie