Wpadka hiszpańskich mediów! Kąkolewska została rozgrywającą

Siatkówka
Wpadka hiszpańskich mediów! Kąkolewska została rozgrywającą
fot. CyfraSport

Już w niedzielę reprezentacja Polski będzie miała okazję awansować do ćwierćfinału mistrzostw Europy. Po fantastycznym występie przeciwko Włoszkom (3:2) apetyty są ogromne, teraz Biało-Czerwone czeka starcie z Hiszpanią. Jeden z najbardziej znanych sportowych portali w Hiszpanii nie popisał się jednak znajomością naszej kadry, myląc pozycje naszych siatkarek!

Ana Escamilla zakończyła fazę grupową z 152 punktami, będąc ósmą najlepiej punktującą zawodniczką w stawce (Maja Storck zgromadziła aż 181 pkt). "Mundo Deportivo" przeprowadziło rozmowę z Hiszpanką przed meczem z Polską w 1/8 finału mistrzostw Europy, pytając między innymi o mocne strony Biało-Czerwonych.

"Polska jest potężnym zespołem, a gra przed własną publicznością to jego dodatkowa siła. To nasze rywalki będą faworytkami. Ich rozgrywająca jest jedną z najlepszych na świecie, a młode dziewczyny dają bardzo dużo składowi. To najważniejsze punkty polskiego zespołu" - napisano w hiszpańskich mediach.

Wszystko prawdopodobnie by się zgadzało, bowiem faktycznie Joanna Wołosz i Magdalena Stysiak imponują formą na ME. Według dziennikarzy jednak rzekomą rozgrywającą jest… Agnieszka Kąkolewska, z kolei 18-letnia Stysiak nazwana została atakującą. Na tej pozycji występuje Malwina Smarzek.

- Trener Jacek Nawrocki przygotował niespodzianki. Smarzek wraca na przyjęcie? - skomentował wpadkę Hiszpanów Adrian Brzozowski.


Reprezentantki Polski w niesamowitych okolicznościach wygrały z Włochami 3:2 na zakończenie fazy grupowej i zakończyły ten etap turnieju na korzystnej pozycji, unikając starcia z Rosjankami w 1/8 finału. Podopieczne Nawrockiego zmierzą się z reprezentacją Hiszpanii w niedzielę o 20:30.

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze